- A
- A
- A
Kolejne osoby będą zeznawać ws. wyprawy na Broad Peak
Mija rok od pierwszego zimowego zdobycia szczytu Broad Peak, podczas którego zginęło dwóch polskich himalalistów: Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Tymczasem pozostali uczestnicy wyprawy, którym wtedy udało się wrócić do bazy, czyli Adam Bielecki i Artur Małek oraz kierownik ekspedycji, Krzysztof Wielicki, w najbliższym czasie będą musieli zeznawać w krakowskiej prokuraturze. Na początku stycznia ruszyło śledztwo ws. narażenia na niebezpieczeństwo zmarłych himalaistów.- To postępowanie w sprawie, nikt nie ma postawionych zarzutów. Prokurator otrzymał zdjęcia, raport sporządzony dla Polskiego Związku Alpinizmu. Przygotowujemy się do przesłuchania świadków. Grupą przesłuchaną będą także osoby przygotowujące raport - mówi Bogusława Marcinkowska z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.
Przypomnijmy, wyprawa polskich himalaistów pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego dotarła na szczyt Broad Peak na granicy Chińsko-Pakistańskiej 5 marca 2013 roku. Podczas schodzenia ze szczytu Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski zostali w tyle wyprawy. Zmarli najprawdopodobniej z wyziębienia i wycieńczenia. Jak podkreśla Marcinkowska, na razie nikt w tej sprawie nie ma statusu podejrzanego. Nieoficjalnie reporter Radia Kraków dowiedział się, że w ramach śledztwa przesłuchiwani będą m.in. członkowie rodzin uczestników zimowego zdobycia szczytu Broad Peak.
Przypominamy: Jest raport w sprawie śmierci himalaistów na Broad Peak
Przeczytaj: Co się stało na Broad Peak? Relacja uczestników
Czytaj także: Zakopane pamięta o Macieju Berbece ZDJĘCIA, FILM
(Karol Surówka/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:44
Trebunie-Tutki w Dzianiszu zagrały, że hej!
-
19:25
Rok 2025 w Tarnowie - Owintar, turyści, sukces szpitala, dług w ryzach
-
17:51
Sparaliżowane Zakopane. Winny śnieg, spory ruch i kierowcy, którzy nie zmienili opon na zimowe
-
17:50
Małopolscy sportowcy roku 2025 okiem redakcji sportowej Radia Kraków
-
17:33
Na Prevców nie ma mocnych
-
17:27
Tak dobrze w Tour de Ski nie było od ośmiu lat
-
17:05
Kto może się spóźnić na Sylwestra? Pasażerowie 14 pociągów PKP Intercity
-
16:21
Sylwester last minute w Małopolsce. Gdzie się zabawicie i nie zapłacicie?
-
15:49
Wiedeński Sylwester i Nowy Rok w Filharmonii Krakowskiej - najpiękniejsze arie, duety i polki
-
14:15
Będzie jeszcze jedna próba uratowania porodówki w Dąbrowie Tarnowskiej
-
13:50
Tak się biega w sylwestra w Krakowie!
-
13:18
Jest akt oskarżenia w sprawie śmierci dziecka w przedszkolu w Zabierzowie
-
12:41
Smurfy też pobiegły... bo "Biegamy Nie Śpimy"
-
11:10
Kąpiel w dźwięku
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze