Z budżetu miasta sfinansowane zostaną także noclegi w hotelu dla personelu szpitala, bo wielu medyków, chcąc chronić najbliższych, boi się po dyżurach wracać do domów.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek, pieniądze na te zadania będą pochodzić z rezerwy budżetu miasta na zarządzanie kryzysowe i zostaną przekazane bezpośrednio do szpitala, który dokona zakupów testów. "Pytaliśmy dyrekcję szpitala, jakiego jeszcze wsparcia możemy udzielić i okazało się, że są to noclegi dla personelu" – dodała Chylaszek.

W Szpitalu Uniwersyteckim na oddziale zakaźnym przebywa obecnie 27 pacjentów zarażonych koronawirusem. Od kilku dni testy w kierunku zakażenia koronawirusem są wykonywane w laboratorium własnym szpitala - jest ich przeprowadzanych około 100 dziennie.

"Około 120 osób pracujących w szpitalu poinformowało, że w przypadku wzrostu liczby pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 z troski o własne rodziny, będą chcieli po dyżurach zostać w hotelu" – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Szpitala Uniwersyteckiego Maria Włodkowska.

Przyjęcia na wszystkie oddziały szpitala, poza oddziałem zakaźnym, zostały wstrzymane do odwołania. Wyjątkiem jest realizacja procedur ratujących życie oraz leczenie pacjentów onkologicznych, którzy są w trakcie chemioterapii.

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)