- A
- A
- A
Interwencja RK: uciążliwa reklama zniknęła z Bieżanowa
Raził w oczy, rozpraszał uwagę przechodniów i kierowców... a po interwencji Radia Kraków został usunięty. Chodzi o sporych rozmiarów ledowy ekran reklamowy, który supermarket Carrefour postawił przy jednej z ulic na krakowskim osiedlu Bieżanów.Ekran świecił bardzo mocnym światłem i był uciążliwy zwłaszcza po zmroku - mówili naszej reporterce mieszkańcy bloków, przed którymi stanęła świetlna reklama.
Dyrekcję Carrefoura zapytaliśmy wcześniej, czy możliwe będzie przyciemnienie ekranu bądź założenie osłon a także, czy ekran postanowiono tam za pozwoleniem i zgodnie z przepisami. Mieszkańcy mieli bowiem wątpliwości. Carrefour nie zgodził się na rozmowę z nami i poinformował tylko, że reklama zostanie usunięta. Dziś nasza reporterka była na miejscu. Reklama rzeczywiście zniknęła.
Świecący ekran supermarket ustawił nielegalnie . Jak powiedział nam dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miasta Krakowa, firma nie miała pozwolenia, by taki ekran tam postawić.
Żeby otrzymać pozwolenie na postawienie świetlnej reklamy, musi ona spełniać określone warunki. Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, świetlne reklamy nie mogą być uciążliwe na przechodniów i kierowców. Jeżeli światło jest skierowane na elewację budynku zawierającą okna, natężenie oświetlenia na tej elewacji nie może przekraczać 5 luksów, w przypadku światła białego i 3 luksów w przypadku światła kolorowego.
Ponadto, zgodnie z ustawą o ruchu drogowym, umieszczanie przy drodze urządzeń, które wysyłają lub odbijają światło, a przy tym powodują oślepienie, jest zabronione.
(Ola Ratusznik/dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:09
Facebook to przeszłość. Rodzice nie mają pojęcia, co ich dzieci robią w internecie
-
17:23
Część Lasu Wolskiego wystawiona na sprzedaż. Aktywiści apelują o wykup
-
15:56
Mieszkańcy ulicy Langiewicza w Krakowie mają dość: dziury, brak remontów i zimowe utrudnienia
-
15:25
Od hipisów do mindfulness. Nowy cykl porannych spotkań
-
14:30
Muzyka Pienin, także rusińskich - płyta Jana Malinowskiego "Haledroka"
-
14:26
Spacer wśród lasów i winorośli
-
13:57
Jak film "That Boy" łączy dwa światy? Dokument, który prowokuje do myślenia
-
13:48
Będzie kolejne opóźnienie przy budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic
-
13:45
Jeździ na wózku, w MŚ w Singapurze zdobywa medale w pływaniu. Jacek Czech: "Te dwa brązy są jak złoto"
-
13:35
8,5 tyś. na studia podyplomowe. Powiatowy urząd pracy w Krakowie czeka na wnioski
-
13:10
Bunt przeciw gigantom technologicznym. Kim są współcześni luddyści?
-
11:10
Od hipisów do mindfulness. Nowy cykl porannych spotkań
-
10:09
Jak film "That Boy" łączy dwa światy? Dokument, który prowokuje do myślenia
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze