- A
- A
- A
Hala w Czyżynach: Widać już trybuny. FILM
Radio Kraków regularnie sprawdza małopolskie place budowy, czyli najważniejsze inwestycje w naszym regionie. Budowana od 2012 roku hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach ma być gotowa na 2014 rok.Budowa hali w Czyżynach/ fot. Maciej Skowronek
Od początku inwestycja ta budzi jednak wiele kontrowersji . Najpierw przedłużające się prace, później brak umów na organizację imprez. W dalszym ciągu nie ma pewności, czy hala będzie na siebie zarabiać. Przypomnijmy, koszt budowy hali to około 360 milionów złotych. Kraków zaciągnął na ten cel kredyt, który będzie spłacał przez najbliższych kilkanaście lat.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 14
Choć obiekt z tygodnia na tydzień rośnie w oczach, to i tak prace są opóźnione o dwa miesiące. Hala według planów ma być gotowa do końca tego roku, potem trzeba ją jeszcze wyposażyć w środku. Oprócz budowy dachu trwają prace w środku. Widać już pierwsze elementy trybun.
Pierwsza impreza ma się tam odbyć w kwietniu 2014. Zbigniew Chołda, dyrektor projektu zapewnił naszego reportera, że opóźnienia w pracach uda się nadrobić wiosną i latem. "Nie będzie też problemów z organizacją imprez" - przekonuje Bartłomiej Cieciak z Agencji Rozwoju Miasta, która w imieniu władz Krakowa prowadzi tę inwestycję. Hala w Czyżynach - czy będzie na siebie zarabiała?
Najważniejszą imprezą będą oczywiście siatkarskie Mistrzostwa Świata, jesienią przyszłego roku. W hali w Czyżynach będą rozgrywane mecze grupowe, ale bez udziału polskiej reprezentacji.
( Maciej Skowronek /dw)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:45
Lista Niezapomnianych Przebojów Not:1596 14.12.2025
-
18:15
Chciała dorobić do emerytury. Seniorka z Tuchowa straciła 72 tysiące złotych
-
18:01
Czym jest system HIS? Czym się charakteryzuje?
-
17:53
Twoja prywatna POZ w praktyce: jak korzystać z podstawowej opieki bez kolejek
-
17:28
Co kupić na prezent do nowej kuchni?
-
16:36
Marsz Antyfaszystowski w Krakowie. Przeciw nienawiści i hejtowi wobec Ukraińców
-
15:44
Na trasę z Chabówki do Rabki Zaryte wróciły pociągi
-
15:36
Pociąg powraca na trasę Chabówka - Rabka Zaryte
-
15:31
Ozdoby ze słomy, z opłatka czy opakowania po cukierku. Warsztaty w Muzeum Etnograficznym
-
15:15
Zakopianka znów z utrudnieniami. Od poniedziałku zamknięcie w stronę Zakopanego
-
14:17
Film dokumentalny o Tarnowie, jakiego jeszcze nie było. "To podróż w czasie do ważnych wydarzeń i miejsc"
-
13:51
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkają 19 grudnia w Warszawie
-
11:36
Jest czym oddychać w Zakopanem. Stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu zmniejszyło się ponad trzykrotnie
-
10:50
Które drzewo wybrać na święta Bożego Narodzenia?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze