Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Gdzie się schronić przed upałem? W Krakowie są takie miejsca

Muzea, kina, a także parki - to tylko część miejsc, gdzie mieszkańcy Krakowa mogą schronić się przed upałami. Popularne są też okoliczne zalewy między innymi zalew Bagry. Jak mówią plażowicze, jest to idealne miejsce, aby się ochłodzić i spędzić przyjemnie czas

fot: Pixabay

posłuchaj krakowian odpoczywającuch na Bagrach

Krakowianie, odpoczywający nad zalewem w Bagrach chwalą rewitalizację kąpieliska, widoki i dużo zieleni wokół, a także położenie blisko centrum.

Poza zalewem Bagry krakowianie mogą skorzystać ze zbiornika w Kryspinowie, Przylasku Rusieckim. Jaworznie,  a  za rok także z basenów na Zakrzówku.

Kolejnym przystankiem w poszukiwaniu ochłody jest jedno z krakowskich muzeów, Muzeum Narodowe. Oprócz wystaw stałych takich jak Galeria Sztuki Starożytnej czy Galeria Sztuki Polskiej można zobaczyć również nowe ekspozycje. W gmachu głównym Muzeum można już podziwiać wystawę pt. "Modernizm", a przy okazji spędzić czas w... chłodnych murach budynku.To jedna z najważniejszych wystaw ostatnich lat, muzeum zaprasza na wystawę sztuki międzywojnia, która jest energetyczna i dynamiczna. Cała rzeczywistość okresu międzywojennego ma na tej wystawie swoich reprezentantów.

Muzeum jednak to nie tylko budynki i wystawy to także dwie biblioteki, w których można w ciszy i chłodzie poczytać książki. Wyjątkowe w czasie lata są otwarte muzealne przestrzenie, jak najstarszy secesyjny ogród Krakowa przy Domu Mehoffera i... kawiarnia, gdzie także można miło spędzić upalny dzień.

Oprócz Gmachu Głównego i Domu Mehoffera w przyjemnych warunkach można zwiedzać też inne odziały, jak choćby oddział w Sukiennicach czy Muzeum Czapskich. Wystawę "Modernizm" można oglądać do lutego przyszłego roku.

posłuchaj rozmowy z Katarzyną Bik, rzeczniczką muzeum

Ostatnim przystankiem na naszej letniej mapie są krakowskie parki. To miejsca, gdzie można przyjść z kocem i książką lub po prostu na ławce schować się przed słońcem w cieniu. Tak też zrobili dziś niektórzy krakowianie...

posłuchaj krakowian odpoczywających w parku

Zachwyca ich zieleń, cisza. Jak podkreślają, dzięki starym, wysokim drzewom, które dają dużo cienia, upał nie jest tak dokuczliwy. W parku spotykają się wszyscy - starsi, mamy z dziećmi i właściciele psów. Dla każdego miejsca wystarczy...

W Krakowie jest 51 parków. Oprócz najbardziej znanych krakowskich Plant, czy parku Jordana, dobrym miejscem na odpoczynek może być Las Wolski czy park Krakowski.  

Autor:
Elżbieta Raczyńska

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3500899

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię