Jury obradowało w składzie: Magdalena Szumiec (Miesięcznik Kraków), Łukasz Gazur (TVP KULTURA), Krzysztof Glondys (TVP), Joanna Targoń (Didaskalia, Gazeta Wyborcza), Justyna Nowicka (Radio Kraków).

Głosując na wystawy Muzeum Narodowego w Krakowie jurorzy byli tym razem jednomyślni. Wystawa „Polskie style narodowe 1890–1918”  jest pierwszą z czterech ekspozycji poświęconych historii nowoczesności w Polsce XX i XXI wieku, organizowanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie i zaplanowanych do 2024 roku. Jurorzy zwracali uwagę na oryginalną koncepcję wystawy, rewelacyjny wybór obiektów, focus na polski design z przełomu wieków. - Ta wystawa mówi nie tylko o ważnych procesach w historii sztuki, ale także pozwala się cieszyć pięknem zgromadzonych w muzeum przedmiotów - podkreślali jurorzy. Na wystawie w Gmachu Głównym MNK prezentowanych jest około 500 obiektów: obrazy, rzeźby, grafiki, akwarele, rysunki, meble, przedmioty codziennego użytku, plakaty, fotografie, książki, stroje i tkaniny. Większość tych eksponatów pochodzi z kolekcji MNK, natomiast około 50 zostało wypożyczonych z ponad 30 muzeów oraz kolekcji prywatnych.

Ekspozycja zat. "Hokusai/Wędrując" zachwyciła oryginalną aranżacją, pięknem i precyzją japońskiej grafiki z krakowskich zbiorów. Jurorzy zwracali uwagę na jej kontemplacyjny charakter, podkreślali obyczajowe wątki dzieła Hokusaia. Wystawa gromadzi ponad 180 drzeworytów w tym słynną serię "Trzydziestu sześciu widoków góry Fuji", czy pełne mrocznego świata duchów "Opowieści przy stu knotkach". - Artysta opowiada o świecie z niezwykłą uważnością, czułością i humorem - mówili. Za ważny element wystawy uznali fragmenty tekstów Feliksa Jasieńskiego, który "oprowadza" widzów po ekspozycji. 

Pierwszą polską adaptację powieści Orhana Pamuka pt. „Śnieg” realizuje założyciel Teatru Łaźnia Nowa Bartosz Szydłowski. To nasza Marka RK za sierpień. Premiera spektaklu odbyła się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim podczas Festiwalu Solidarity of Arts 28 sierpnia. Jesienią spektakl zobaczą widzowie Krakowa, Warszawy, Katowic. „To powieść polityczna i poetycka zarazem. Dystopijne marzenie o lepszym życiu, wyrwaniu się z piekła politycznych i obyczajowych uzależnień" - mówił przed premierą Szydłowski. Jurorzy Marki Radia Kraków zwrócili uwagę na niezwykle aktualny, współcześnie brzmiący charakter inscenizacji, jej poetyckość, świetne aktorstwo i bardzo dobrą adaptację powieści.