Obecny na budowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że nowa, od dawna oczekiwana inwestycja, posłuży nie tylko lokalnej społeczności, ale i podróżującym na trasie z Krakowa do Katowic. Druga budowa takiego samego wiaduktu kolejowego rozpoczyna się w Woli Filipowskiej - przyspieszy to znacząco podróż na tej trasie.
- A
- A
- A
Będzie bezpieczniej. Nad torami kolejowymi w Krzeszowicach powstanie estakada
Ta inwestycja zakończy codzienną udrękę mieszkańców Krzeszowic. Chodzi o budowę estakady drogowej nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Daszyńskiego. Nowy wiadukt zastąpi istniejący przejazd, na którym piesi i kierowcy musieli czekać na otwarcie szlabanów.
Estakada w Krzeszowicach będzie liczyć 213 metrów i zapewni bezkolizyjny przejazd pociągów i samochodów. Minister Adamczyk zapewnił, że prace na linii do Katowic idą zgodnie z harmonogramem i zakończą się w 2020 roku.
W związku z budową wiaduktu będzie zmieniona i wyznaczona nowa organizacja ruchu w rejonie inwestycji. Odcinek drogi w ciągu ul. Daszyńskiego - od ul. Tadeusza Kościuszki do ul. Poprzecznej - będzie wyłączony z ruchu. Kierowcy pojadą objazdami przez ul. Sienkiewicza. Piesi będą mieli zapewnione będzie bezpieczne przejście.
W ramach inwestycji na odcinku Trzebinia – Krzeszowice, poza wiaduktem w Krzeszowicach, powstaną podobne obiekty: w Trzebini (ul. Słowackiego) i Woli Filipowskiej (ul. Białki). Lepszą komunikację zapewni także modernizacja 46 wiaduktów, mostów, przepustów.
Zakończenie modernizacji na odcinku Trzebinia – Krzeszowice planowane jest w 2020 r. Wartość prac to ok. 600 mln zł. Zakończenie modernizacji całej trasy E30 Katowice – Kraków, planowane jest w drugiej poł. 2020 r. Szacowana wartość projektu wynosi ponad 2 mld zł.
Jakub Kusy/materiały prasowe/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
10:55
Czy krakowianie jadali kutię?
-
10:27
Chcesz podarować na gwiazdkę zwierzaka? Dobrze to przemyśl - pies, czy kot, nie są rzeczą
-
10:15
Kolejny odwiert geotermalny dla Zakopanego. Geolog: zasoby stabilne - przy kontroli wydobycia
-
09:48
Strefa Czystego Transportu w Krakowie: od poniedziałku można zapłacić przez internet za wjazd
-
08:57
Gwen Stefani „You Make It Feel Like Christmas (Deluxe Edition)”
-
08:51
Polacy kupują prezenty głównie online. Co trzeci Polak nie wystawia nosa z domu
-
08:15
Wojewoda o ingresie kardynała Grzegorza Rysia: "Ten dzień dał wiele nadziei"
-
08:07
94. Krakowska Lekcja Spiewania z udziałem Rafała Trzaskowskiego i Aleksandra Miszalskiego
-
08:01
Tatry słowackie: Dwóch polskich turystów spędziło noc w rejonie Krywania
-
07:47
Oddala się perspektywa odwiertu geotermalnego w Brzesku
-
07:20
Kolejne skrzyżowanie na drodze krajowej nr 75 z Nowego Sącza do Krynicy ma być bezpieczniejsze
-
20:05
Żywa szopka pod oknem papieskim. Franciszkanie zapraszają na spotkanie z Bożym Narodzeniem
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze