- A
- A
- A
Będą nowe boksy w krakowskim azylu. ZDJĘCIA
Lepsze warunki życia dla psów z krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zwierzaki dostaną nowe kojce i ocieplane budy. Prace przy budowie nowej przestrzeni życiowej już się rozpoczęły. Zwierzętom będzie się żyło lepiej dzięki wsparciu programu "Szlachetny biznes".Niechciane, porzucone, skrzywdzone przez człowieka - psy z krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt czekają na kochających i odpowiedzialnych właścicieli. Niestety wiele z nich tłoczy się we wspólnych boksach - zwierzaki w takich warunkach popadają w depresję i są zestresowane.
Dzięki pomocy programu "Szlachetny biznes" - los niektórych z nich trochę się odmieni. 10 czworonogów dostanie nowe kojce i ocieplane budy. Jak przekonują pracownicy przytuliska - dzięki temu zwierzęta będą szczęśliwsze i mniej zestresowane. Jak informuje Szymon Ziemka - teren pod budowę nowych sektorów jest już przygotowany.
Jest budowany nowy sektor dla psów, będą mieć więcej miejsca - mówi Szymon Ziemka ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Jak dodaje - jeśli zwierzę ma pojedynczy boks ma mniejszy stres i namiastkę normalnego życia.
Obecnie w przytulisku przebywa ponad 500 psów i ponad 200 kotów. Wszyscy, którzy chcą przygarnąć zwierzaka mogą to zrobić w siedzibie schroniska przy ulicy Rybnej.
(Aneta Regulska/bp/dw)
Bedzie więcej boksów w krakowskim schronisku
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 26
Schronisko - plac budowy
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 19
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:15
Nie żyje Chris Rea. Muzyk miał 74 lata
-
18:15
Referendum w sprawie odwołania burmistrz Bochni. Ruszyła zbiórka podpisów
-
18:00
Prokuratura zajęła się tragicznymi wydarzeniami na A4. Zginęły dwie osoby
-
16:48
Pijany kierowca uderzył w mur kościoła św. Krzyża w Krakowie. Sprawą zajmie się prokuratura
-
16:38
Nie tylko święto światła. Żydowska Chanuka w cieniu antysemityzmu
-
16:35
Chełmiec. Peron na trasie Podłęże Piekiełko gotowy
-
15:03
W Tarnowie nie chcieli masztu telefonii komórkowej, ale jeden z sąsiadów się wyłamał. "Skusiły mnie pieniądze"
-
13:58
Od 24 do 28 grudnia w Małopolsce czynnych będzie prawie 50 gabinetów opieki zdrowotnej
-
13:53
Kłopoty z budową nowego pasa na krakowskim lotnisku. Zła wiadomość dla Kraków Airport
-
13:27
Od nowego roku w Nowym Targu nocą alkoholu nie kupimy
-
13:05
Wciąż nie złapano sprawców napadu na sklep jubilerski w Krakowie
-
11:45
Święta w małym miasteczku
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze