Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małgorzata Wassermann "jedynką" w Krakowie. Znamy liderów list PiS w Małopolsce

  • Aktualności
  • date_range Piątek, 2015.08.28 08:10 ( Edytowany Niedziela, 2021.05.30 23:01 )
Ciąg dalszych politycznych układanek przed październikowymi wyborami. Jak dowiedziało się Radio Kraków, krakowską listę otwiera Małgorzata Wassermann, drugi numer na liście ma Andrzej Adamczyk, ostatnie miejsce przypadło Jarosławowi Gowinowi. Ugrupowanie zaprezentowało też listy do Senatu.

Kandydatka na premiera Beata Szydło kandyduje ponownie z Małopolski Zachodniej, na czele tarnowskiej listy PiSu jest Włodzimierz Bernacki, a nowosądecką listę otwiera Piotr Naimski.

Największym zaskoczeniem jest start w wyborach do Senatu Marka Pęka, syna senatora Bogdana Pęka. Powalczy on o mandat w okręgu podkrakowskim. W Krakowie o mandat senatora powalczą Renata Godyń-Swędzioł i Zbigniew Cichoń. O miejsce w izbie wyższej parlamentu powalczą też senator Stanisław Kogut w Nowym Sączu i Maciej Klima w Tarnowie. W zachodniej Małopolsce wystartuje senator Andrzej Pająk.

Przypomnijmy, że jedynką na liście do Sejmu Platformy Obywatelskiej w Krakowie jest Rafał Trzaskowski, a PSL-u Wojciech Kozak. Nowoczesną PL reprezentuje Jerzy Meysztowicz, Zjednoczoną Lewicę - Kazimiera Szczuka. 

 

 

RK

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię