Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tajemniczy obłok na niebie. To nie UFO, tylko test międzykontynentalnego pocisku

  • Aktualności
  • date_range Wtorek, 2017.12.26 13:42 ( Edytowany Niedziela, 2021.05.30 23:18 )
26 grudnia nad ranem na małopolskim niebie pojawił się dziwny, świecący obłok. Było go widać nad wschodnim horyzontem. Początkowo miał wielkość Księżyca, ale z minuty na minutę stawał się coraz większy. W pobliżu jasnej chmury znajdował się też punkt, który przypominał gwiazdę. Tajemnicze zjawisko uwiecznili miłośnicy astronomii nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Austrii, Węgier, Ukrainy i Rumunii.

fot: Joanna Wiktoria Dados

Po południu ukazał się komunikat rosyjskiej agencji prasowej TASS. Agencja powołuje się na Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej i potwierdza, że na poligonie Kapustin Jar w zachodniej Rosji odbył się test międzykontynentalnego pocisku RS-12M "Topol".

Srebrzysty obłok widoczny na niebie był chmurą gazów z pędzącej rakiety. Promienie Słońca podświetliły ją, gdy znajdowała się na znacznej wysokości.

fot. Arkadiusz Łyp

 

Mateusz Żmija/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię