Premier mówił podczas wizyty w firmie Maspex w Wadowicach, że w Polsce w ostatnim czasie notuje się wysoki wzrost zakażeń koronawirusem, a na podobne kroki decydują się kraje unijne. 

"To dlatego wokół nas Niemcy, Czesi, inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia. My także, najpóźniej w czwartek, przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewnie nowe obostrzenia właśnie po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem" - powiedział premier.

Szef rządu poinformował również, że w najbliższych 4 - 5 tygodniach Polska otrzyma 7 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 od trzech dotychczasowych dostawców. Natomiast w kwietniu do kraju mają trafić pierwsze szczepionki czwartek amerykańskiej firmy Johnson & Johnson.

 

RK/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.