|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wyczyn i blamaż - tajemnicza sprawa mumii

WYCZYN I BLAMAŻ. Goście programu Wyczyn i Blamaz Tygodnia chcą dokładnego zbadania sprawy niszczejących mumii w krakowskim klasztorze ojców Reformatów. GŁOSUJ

fot. J.Bańka" " - mówił w programie Wyczyn i Blamaz Tygodnia Roman Ciepiela, wicemarszałek Małopolski.

Z powodu wilgoci gniją kilkusetletnie ciała pochowanych tam zakonników, dlatego ojcowie Reformaci chcą przenieść mumie na Cmentarz Rakowicki. Tymczasem, według zapewnień wicewojewody, w ciągu ostatnich 4 lat konserwator zabytków przekazał klasztorowi około 2 mln zł. W tej sprawie potrzebne będzie śledztwo - mówił Ciepiela:Gości programu, zgodnych z natychmiastową potrzebą poprawy jakości powietrza w Krakowie, poróżniła sprawa wniosku prezydenta miasta do marszałka województwa o zakaz palenia węglem.
- mówił Józef Pilch, wiceprzewodniczący krakowskiej Rady Miasta. Jak podkreślał Pilch, prezydent nie liczy się z sytuacją materialną dużej części miasta:
"Uczestnicy programu nie byli też zgodni w ocenie kolejarzy, którzy w piątek zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Piekarz na emeryturze nie kupuje chleba ze zniżką - tak wczorajszy strajk kolejarzy komentował wicewojewoda Andrzej Harężlak:
Małopolscy politycy i samorządowcy byli natomiast jednomyślni, że wyczynem tygodnia należy nazwać początek rozbudowy lotniska w Balicach. Inwestycja obejmie m.in. rozbudowę terminala, a także budowę hotelu i stacji kolejowej.
- przekonywał Kazimierz Chrzanowski, szef małopolskiego i krakowskiego SLD. - dodał Kazimierz Chrzanowski.


Jacek Bańka/kpNOMINACJE:

WYCZYN TYGODNIA:

1. Nominacja dla tych kandydatów na kierowców, którym udało sie zdać nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy. W Krakowie test zaliczyło niewiele ponad 10% egzaminowanych, w Nowym Sączu nie zdał nikt! Prawo jazdy po nowemu - pogrom w Krakowie i Nowym Sączu

2. Kampus dla tarnowskich studentów wreszcie gotowy. Tarnów: Koniec pechowej budowy kampusu PWSZ

3. Rusza rozbudowa portu lotniczego w Balicach. Będzie hotel, trzy razy większy terminal i kładka na peron pociągu. Rusza wielka modernizacja lotniska w Balicach. ZDJĘCIA

BLAMAŻ TYGODNIA:


1. Nominacja dla kolejarskich związkowców, którzy dla utrzymania prawie darmowych przejazdów dla siebie, trzymali podróżnych na mrozie przez dwie godziny. Zakończył się strajk na PKP. Potężne opóźnienia

2. Nominacja dla małopolskich i krakowskich konserwatorów zabytków. Mumie z klasztoru ojców Reformatów, stanowiące unikat na skalę ogólnopolską, mogą zostać pochowane na Cmentarzu Rakowickim. Mumie Reformatów trafią na Cmentarz Rakowicki?

3. Nominacja dla Prezydenta Krakowa, za wniosek o zakaz palenia węglem. Populizm czystszy od krakowskiego powietrza. Majchrowski: "Obwodnica albo zakopianka? Chora alternatywa"Zasady naszego PLEBISCYTU:W piątek w programie "O tym się mówi" nasi publicyści i reporterzy przedstawiają kandydatury w kategorii: WYCZYN I BLAMAŻ tygodnia . Państwo dokonują wyboru w ankiecie zamieszczonej poniżej. By ułatwić wybór, na stronie znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje a na antenie Radia Kraków w każdą sobotę od 10.05 do 11.00 będziemy rozmawiać o nominacjach z politykami, samorządowcami i dziennikarzami . PLEBISCYT kończy się w poniedziałek. Wyniki ogłosimy w porannym magazynie CND po 8.30.

0%
0%