|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zmiana prezesa Grupy Azoty. KOMENTARZE

Kolejne zagrożenie dla Tarnowa. Jeszcze nie opadły emocje związane z planami centralizacji spółek gazowych i przeprowadzki Karpackiej Spółki Gazownictwa z Tarnowa do Warszawy, a już mieszkańców miasta rozgrzała sprawa odwołania Jerzego Marciniaka z funkcji prezesa Grupy Azoty. Zastąpi go Paweł Jarczewski, obecny szef Zakładów Azotowych w Puławach.

Posłuchaj wicemarszałka Małopolski


Przypomnijmy - kilka miesięcy temu skonsolidowano Zakłady Azotowe w Puławach z tarnowskimi zakładami. Wówczas związkowcy z Puław protestowali przeciwko temu połączeniu. Po fuzji spodziewano się jednak, że prezesem koncernu nadal będzie Jerzy Marciniak z Tarnowa.

Ta decyzja jest dla nas niespodziewana - mówi wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela. - Jesteśmy zaskoczeni i pytamy o przyczyny. Jeśli one są związane wyłącznie z miejscem zamieszkania prezesa, to nie jest to dobra decyzja.To rzecz dla Małopolski przykra, bo stolica polskiej i europejskiej chemii zlokalizowana w Tarnowie, będzie zarządzana z innego miejsca, co jest kuriozalne - uważa Ciepiela.
Informacja o odwołaniu prezesa Azotów nie zdziwiła natomiast Wojciecha Żurawskiego z agencji ekonomicznej Reuters. - O ile odwołanie prezesa Jerzego Marciniaka nie jest może zaskoczeniem, to już sam sposób pozostawia wiele do życzenia - przyznał na antenie Radia Kraków Żurawski.

Odwołanie Jerzego Marciniaka poruszyło tarnowskich związkowców Zakładów Azotowych, którzy podpisali się pod listem protestacyjnym skierowanym do Donalda Tuska, przeciwko zmianom w zarządzie Grupy Azoty.

-To może oznaczać wstrzymanie pewnych inwestycji tarnowskich zakładach, a także ograniczenie wydatków na wsparcie niektórych inicjatyw kulturalnych, czy też sportu - przyznał dziennikarzom odwołany prezes Jerzy Marciniak. Jerzy Marciniak przyznał jednocześnie, że poprzedni zarząd zabezpieczył na tyle ile mógł w statucie spółki to, aby siedziba Grupy Azoty pozostała w Tarnowie.

Nowy prezes Grupy Azoty Paweł Jarczewski z Zakładami Azotowymi w Puławach związany jest od 1992 roku, natomiast od pięciu lat pełnił w nich funkcję prezesa.Taka zmiana na stanowisku miałaby uspokoić pracowników z Puław, którzy obawiali się o swoje i firmy losy podczas konsolidacji. W lakonicznym komunikacie Grupy Azoty wyjaśniono, że zmiana w zarządzie to "stopniowa realizacja umowy o konsolidacji".

Jerzy Marciniak funkcję prezesa Zakładów Azotowych pełnił od 2008 roku. nowy szef Paweł Jarczewski obejmie to stanowisko 6 maja.

(Agnieszka Bednarz/bp)

0%
0%