|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Żabno: Sceny jak z "Wesela" Smarzowskiego. Bohaterami zajścia zajmie się teraz prokurator

Pobudzony dopalaczami 21-latek, wracając z przyjęcia weselnego, dopuścił się pobicia i zniszczenia mienia przy użyciu broni pneumatycznej. Nie działał sam. Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty: za uszkodzenie mienia i udział w bójce grozi im odpowiednio do 3 i 5 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj co mówi Paweł Klimek z tarnowskiej policji

W niedzielę nad ranem 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego wracał z wesela. Wezwał swoich kolegów, aby przyjechali po niego i odwieźli go do domu. Po drodze poprosił jednak kierowcę o zmianę trasy. Przejeżdżając koło jednego z domów, zażądał zwolnienia tempa jazdy i oddał w stronę budynku kilka strzałów z broni pneumatycznej. Trafił w trzy okna, rozbijając zewnętrzne szyby. Z domu wybiegli wyrwany ze snu właściciel i jego 20-letni syn. Obaj wsiedli do samochodu i ruszyli w pościg za odjeżdżającym autem. 21-latek ponownie oddał strzały, tym razem w kierunku samochodu ścigających go mężczyzn. Trafił w przednią boczną szybę od strony pasażera, która również uległa zniszczeniu. W pewnym momencie uciekający zatrzymali się, blokując drugi z pojazdów. Mocno pobudzony "weselnik" zaatakował auto pałką teleskopową i rozbił przednią szybę. Do 21-latka wkrótce dołączył jego 19-letni kolega i wspólnie rzucili się na młodszego z pasażerów, kopiąc i zadając chłopakowi ciosy oraz kopniaki w głowę, nogi oraz tułów. Po wszystkim wsiedli do samochodu i odjechali.

Napastników udało się zatrzymać po godzinie na Polach Klikowskich w Tarnowie, w ustawionym przez policję punkcie blokadowym. Podczas przeszukania mężczyzn podróżujących autem, mundurowi znaleźli przy 21-latku nie tylko broń, ale również niewielką ilość dopalaczy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu, który po złożeniu wyjaśnień opuścił jedynie kierowca. Pozostała dwójka (19 i 21-latek), po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut udziału w pobiciu. Starszy z nich – również zarzut uszkodzenia mienia. Za udział w pobiciu mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie wiadomo, jakie motywy kierowały mężczyznami. Obaj byli pod znacznym wpływem alkoholu, 21-latek był wściekły, bo zostawiła go dziewczyna. Policjantów próbował też przekonać, że pobity winny był mu pieniądze.

 

policja/Bartłomiej Maziarz/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

38%
62%