|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W ubiegłym roku w Tarnowie udało się wymienić około 500 pieców węglowych

Taka rekordowa liczba była możliwa głównie dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy mogli liczyć nawet do 14 tysięcy złotych dofinansowania, co pozwalało na pokrycie większości kosztów wymiany systemu ogrzewania. Niestety program właśnie się kończy. Wprawdzie miasto liczy na to, że uda się z niego wymienić jeszcze około 200 pieców, ale kolejka po to dofinansowanie jest już zapełniona. Nowe, chętne osoby będą mogły skorzystać z programu miejskiego, w którym można będzie otrzymać jednak tylko do 5 tysięcy złotych.

Posłuchaj co mówi dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, Marek Kaczanowski

Fot. Marek Lasyk

- Na pewno dofinansowania nie będą tak wysokie jak z Programu Operacyjnego, ale mieszkańcy korzystają z mniejszych dofinansowań gminnych. Są tym zainteresowani. Już z początkiem roku piszą i składają wnioski. Będziemy je załatwiać według kolejności. Jak ktoś jest zainteresowany, to im wcześniej, tym lepiej. Potem jest mniej czasu na wymianę, bo kończą się środki i plany mogą nie wypalić - mówi dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, Marek Kaczanowski.

Kaczanowski liczy na to, że w ramach dotacji z budżetu miasta uda się wymienić około 100 pieców. Ma także nadzieję, że rozpędu nabierze program "Czyste Powietrze", z którego w ubiegłym roku udało się wymienić 19 pieców w Tarnowie. W nim na wyższą dotację mogą liczyć ubożsi mieszkańcy.

Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa szacuje, że miasto w tym roku wyda na dofinansowanie do wymianów pieców około 400 tysięcy złotych. Natomiast 200 tysięcy zostanie przeznaczonych na dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii, głównie na coraz bardziej popularne ogniwa fotowoltaiczne.

Podobna kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie uruchomionego w ubiegłym roku w Tarnowie programu małej retencji. Marek Kaczanowski podkreśla, że w ubiegłym roku, ta kwota nie została wykorzystana, bo program ruszył dopiero w drugiej połowie roku. Teraz startuje od początku roku i już pojawiło się zainteresowanie mieszkańców taką możliwością.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko

67%
33%