|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Voyager ogranicza kursy w związku z zamknięciem mostu w Ostrowie

Kolejne kłopoty mieszkańców regionu tarnowskiego w związku z zamkniętym mostem na Dunajcu w Ostrowie. Voyager, który kursował przez most na swojej trasie do Krakowa, postanowił zrezygnować z zatrzymywania się na trzech przystankach. Od niedzieli kursowanie na liniach jadących przez Tarnów odbywać się będzie z ominięciem przystanków: Tarnów Mościce, Ostrów oraz Wierzchosławice Urząd Gminy.

fot: P. Topolski

Autobusy - po wyruszeniu z dworca w Tarnowie - pokonywać będą trasę ul. Krakowską, następnie drogą krajową nr 94, po czym wracać będą na A4 na węźle Brzesko. Przewoźnik podjął tę decyzję ze względu na olbrzymie opóźnienia spowodowane objazdami.

Jednocześnie firma zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej uruchomić przystanki na ulicy Krakowskiej w Tarnowie (Czerwona i Warsztatowa) oraz przy parkingu P+R w Wojniczu. Trwają też rozmowy na temat uruchomienia skoordynowanego z rozkładem Voyagera połączenia typu bus z Wierzchosławic do Wojnicza.

Tymczasem szef Ludowców zapowiada interwencję w sprawie zamkniętego mostu w Ostrowie. Władysław Kosiniak-Kamysz przy zamkniętej przeprawie zaapelował do wszystkich polityków, bez względu na przynależność partyjną, o pomoc w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji.

Przypomnijmy, most został zamknięty z powodu katastrofalnego stanu technicznego, a mieszkańcy pozostawieni zostali bez żadnej alternatywy. Kosiniak-Kamysz uważa, że w tej sprawie powinno pomóc wojsko. "Ja zgłoszę wniosek do ministra obrony narodowej o pomoc wojska w tej sprawie. Chodzi o przygotowanie przeprawy zastępczej, choćby dla ruchu pieszego i rowerowego. Najlepiej jednak dla samochodów osobowych do 3,5 tony" - mówił.

fot: Paweł Topolski

Lider Ludowców zapowiedział także, że w imieniu klubu PSL zgłosi poprawki o zabezpieczenie środków na przebudowę mostu w Ostrowie już w roku 2020.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

71%
29%