|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ul. Lwowska do remontu. Nowy termin rozpoczęcia prac - w wakacje?

Kierowcy mieli tą trasą jeździć już w ubiegłym roku - remont jednak wciąż się nie rozpoczął. Mowa o naprawie ulicy Lwowskiej w Tarnowie. To trasa prowadząca do szpitala wojewódzkiego, a także droga wyjazdowa z miasta w kierunku Podkarpacia. Ulica ma przede wszystkim zostać poszerzona do dwóch pasów. Inwestycja nie ma jednak zezwolenia na realizację.

posłuchaj materiału Agnieszki Wrońskiej

Fot. arch. P. Topolski

Remont Lwowskiej ma unijne dofinansowanie, wyłoniono już nawet wykonawcę prac, ale sprawa utknęła na etapie papierologii. Wykonawca nadal nie uzyskał bowiem zgody na realizację inwestycji. Chodzi o wymogi prawne, uzupełnienie projektu.

Urzędnicy z tarnowskiego magistratu zapewniają, że jej uzyskanie to kwestia najbliższych tygodni. To znaczy, że remont Lwowskiej, która jest jedną z głównych tras wyjazdowych z miasta ruszy zapewne wraz z początkiem wakacji. To oznacza utrudnienia dla kierowców, ale nie wszystko można robić w okresie zimowym - podkreślają urzędnicy.

Mieszkańcy przyznają, że remont jest konieczny, bo ulicą jeździ coraz więcej samochodów, ale martwią ich utrudnienia, które się zbliżają. Podobny problem będzie mieć szpital, położony przy Lwowskiej. Rocznie na tamtejszy SOR trafia 46 tysięcy pacjentów, a do pracy dojeżdża tam każdego dnia 1800 osób. Na czas remontu ma zostać zamkniety główny wjazd do szpitala. Będą utworzone drogi techniczne, a ruch będzie się odbywał od ulicy Bystrej. Dodatkowo, wzdłuż Lwowskiej, ma zostać wyznaczona droga techniczna dla karetek. Główny ruch będzie prowadzony na Lwowskiej jednym z pasów - największe utrudnienia mają trwać dwa miesiące.

Ul. Lwowska, przypomnijmy, ma zostać poszerzona do dwóch pasów na odcinku od szpitala wojewódzkiego do ronda. Przy ulicy mają także powstać parkingi. Drogowcy zapewniają, że chcą tak przeprowadzić remont, aby w trakcie jego trwania ulica była cały czas przejezdna. 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ew)

 

43%
57%