|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Uczniowie tarnowskich szkół w kinie, na zajęciach zastępczych. Podczas strajku nie zostali bez opieki

W żadnej tarnowskiej szkole nie pozostawiono dzieci bez opieki w czasie dzisiejszego strajku. Wszędzie tam, gdzie prowadzona była akcja strajkowa, przygotowane były zajęcia zastępcze.

posłuchaj Ireneusza Kutrzuby

fot:Pixabay

W SP11 dyrekcja zorganizowała zajęcia z ekologii i ratownictwa medycznego. Dzieci były bardzo zadowolone - mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy Prezydenta Tarnowa.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno–Ogrodniczych w ramach zajęć dydaktycznych wybrali się do kina obejrzeć film „Kurier”. Co ciekawe - w trzech tarnowskich placówkach, mimo gotowości do podjęcia opieki i zajęć nie zjawił się żaden uczeń, czy podopieczny. Tak było w XXI LO, Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych i przedszkolu numer 33.

Z drugiej strony w trzech szkołach, które przystąpiły do strajku przeprowadzono w całości lub częściowo - normalne zajęcia dydaktyczne - w Szkole Podstawowej nr 2,  w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych i w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

 

 

Marcin Golec/bp

45%
55%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 51

OS

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 14:53

Może nie zasłużyła(e)ś?...

Odpowiedz

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 13:54

@obora+

Strajk nie dotyczy bałaganu. Pomyliło ci się dzieciaku.

Odpowiedz

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 13:29

Jakoś.mnie nikt nie wręcza bombonierk nawet przy jubileuszu np. 50 cio lecia pracy zawodowej .

Odpowiedz

OS

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 11:54

Na pewno? Wszyscy? Mam żonę nauczycielkę. Na koniec roku szkolnego wraca do domu z kwiatami, czasem z bombonierką za kilkanaście złotych. Chyba muszę ją dziś zdecydować przepytać, co robi z tymi łapówkami...

Odpowiedz

MN

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 11:50

@Rodzic

Bolszewicy też zadawali takie pytania tym, którzy im podpadli. To jest ten sam styl. Ale żebyś był, Rodzicu, usatysfakcjonowany, odpowiadam: być może ci "biedni nauczyciele" mają bogatych mężów lub żony?

Odpowiedz

obora+

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 11:45

Popieram strajk w szkolnictwie!!! I to już nie chodzi o pensje nauczycieli, czy małe czy duże. Za bałagan, za likwidację gimnazjów, za podwójne roczniki, za lekcje prowadzone popołudniu, za beznadziejną listę lektur, za pomniejszoną liczbę godzin z matematyki, fizyki, języków obcych kosztem indoktrynacji politycznej rodem z Żoliborza... Im się PO PROSTU NALEŻAŁO!!! Mam nadzieję, że chaos i rozgoryczenie nauczycieli i rodziców, przełoży się na karty wyborcze. Za kuriozalne widzimisię małego, zakompleksionego człowieczka płaci cały 38 mln. kraj. I celowo nie winię tu Zalewskiej, bo jej wyraz twarzy dobitnie wszystko tłumaczy. Suweren powoli oliwi już taczki, żeby zacząć sprzątać po autorytarnych zapędach małego dyktatorka i jego sługusów. I tym razem nie będzie przebacz...

Odpowiedz

Nienauczyciel

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 11:11

Co to znaczy: "oni nie popuszczą"? Bez wątpienia trzeba zmienić system naboru i zatrudniania. Ale kto ma to zrobić? Nie ministerstwo, nie rząd? Ale nie na zasadzie, że zwiększa się pensum, mówiąc, że przecież na Zachodzie tak jest. Owszem, jest, ale za jaką pensję? Trzy razy wyższą niż w Polsce! Po drugie, jeśli pensum zostanie zwiększone, jeszcze mniej będzie miejsc pracy w oświacie i jeszcze mniejsze szanse będą mieli ci, którzy chcieliby się tam zatrudnić. Może lepsi od tych, którzy już są, a może niekoniecznie?...

Odpowiedz

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 11:05

oni puszczają do pracy w szkołach swoje dzieci. Dobra płaca, pracy mało, wolnego masa.

Odpowiedz

marek57

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 10:04

@Rodzic

Zapewne sprzedali prezenty z ubiegłego roku, polecieli do Dubaju, a za resztę kupili kilka krugerandów. Ty taki głupi jesteś z natury czy to błędy w edukacji się odezwały?

Odpowiedz

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 10:03

@Nienauczyciel

na ich miejsce jest dużo podań ale oni nie popuszczą gdzie im będzie lepiej

Odpowiedz

Nienauczyciel

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 09:55

Zabawne są niektóre komentarze. Wielu narzeka na niską jakość nauczania, na złych nauczycieli. Proszę państwa, a może mówimy tylko o skutkach? A może warto porozmawiać o przyczynach? Gdyby zawód nauczycielski był atrakcyjny i godziwie wynagradzany, zapewne trafiałoby do niego więcej wartościowych osób! Jeśli więc uważacie, że za 2-3 tysiące można mieć świetnych nauczycieli i świetną szkołę, to gratuluję dobrego samopoczucia.

Odpowiedz

MO

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 09:49

@kpina

Chyba ci się myli porządek świata. Po godzinach nauczyciel może robić co chce. Za korepetycje nie płaci mu Zalewska. Pomyśl trochę.

Odpowiedz

młodzi - miejsca pracy czekają

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 09:44

ja popieram strajk nauczycieli , niech nie uczą dzieci - przyjąć szybko młodych, zrobić nabór , zakończą wypociny starych i będziemy mieli nową kadrę bez zaszłości że nauczyciel to pan

Odpowiedz

strajkująca

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 09:23

Sytuacja bardziej się skomplikuje jak uczniowie klas maturalnych nie otrzymają świadectw ukończenia liceum i nie będą mogli przystąpić do matury. Wtedy w liceach i technikach nie będzie więcej o podwójne roczniki uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych w klasach pierwszych i dodatkowo o uczniów z klas ostatnich powtarzających trzecią liceum lub czwartą technikum. Podziękujcie świetnym nauczycielom, którzy dbają tylko o własne korzyści finansowe. Na nic korepetycje itd.

Odpowiedz

dllaczego

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 09:21

@Dlatego

księdzu daję albo nie, a nauczycielowi muszę i nie żeby się podlizywać tylko bo jest składka na tzw. potrzeby klasowe i najgorsze że jak nauczyciel da w kość twojemu dziecku to i tak musisz mu dziękować. Nie jest to jednostkowa decyzja rodzica

Odpowiedz

kpina

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 09:19

Kupa śmiechu, nauczycielka angielskiego w szkole strajkuje, ale dzisiejsze wieczorne i jutrzejsze korepetycje w domu odwołane nie są!

Odpowiedz

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 08:52

Wprowwdzic ustawe o zakazie strajku pracowników panstwowych tak jak Niemczech !!!.

Odpowiedz

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 08:34

Mogliby wynająć w twojej agencji.

Odpowiedz

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 07:57

Czy PISu naprawdę nie stać na opłacenie mądrzejsze trolla? Choćby odrobinę mądrzejszego? Te wypociny tu są po prostu żenujące.

Odpowiedz