|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowskie MPK uruchamia w swoich autobusach klimatyzację. Policja kontroluje maseczki

Spółka nie robiła tego wcześniej ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak po pozytywnej opinii w tej sprawie Głównego Inspektoratu Sanitarnego zmieniła zdanie i od środy autobusy mają być klimatyzowane. Prezes MPK Jerzy Wiatr podkreśla jednak, że jednocześnie w sposób bezwzględny będzie wymagany obowiązek noszenia maseczek w autobusach.

Posłuchaj materiału Bartłomieja Maziarza

Fot. policja

Tarnowska policja sprawdza, czy pasażerowie autobusów noszą maseczki. Środowa akcja nastawiona jest jednak na profilaktykę, a nie na karanie. Termin jej przeprowadzenia nie jest przypadkowy, bowiem od środy w autobusach tarnowskiego MPK uruchomiono klimatyzację i zamknięto okna. Policjanci oprócz kontroli wręczali maseczki tym osobom, które ich nie miały w autobusach. 

Fot. Bartłomiej Maziarz

- My jesteśmy od tego, żeby pilnować, żeby ustanowione prawo było przestrzegane. Nie komentujemy decyzji rządu. To nie jest nasza rola. Naszą rolą jest egzekwowanie prawa- mówi aspirant sztabowy Olga Żabińska.

Tarnowscy policjanci w środę w autobusach będą wręczali maseczki osobom, które ich nie noszą, ale w kolejnych dniach obowiązywania takiego nakazu jej brak może się skończy mandatem o wysokości 500 złotych. Jeśli sprawą zainteresuje się sanepid, kara administracyjna może wynieść od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych. 

fot: B. Maziarz

Prezes tarnowskiego MPK Jerzy Wiatr zapowiada, że obowiązek posiadania maseczek w autobusach będzie także bezwzględnie weryfikowany przez pracowników spółki. "Klimatyzacja od 1 lipca będzie uruchomiona we wszystkich pojazdach. Będziemy jednak bezwzględnie wymagać noszenia maseczek. W ocenie wielu specjalistów podstawą zabezpieczenia przed wirusem jest dystans i maseczka. Dystans jest zapewniony tak, że jest ograniczona liczba pasażerów w autobusach. Maseczka to kolejny ważny element, który nas uchroni przed zakażeniem. Będziemy tego wymagać. Jeśli osoba bez maseczki wejdzie, będzie wypraszana. Jeśli nie wyjdzie, autobus nie pojedzie i na miejsce zostanie wezwana straż miejska i policja" - mówi. 

Tarnowska policja od połowy kwietnia wystawiła za brak maseczki w różnych miejscach 89 mandatów, na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych. W 428 przypadkach skończyło się na upomnieniu. Policja skierowała też 27 wniosków o ukaranie do sądu za brak maseczki.

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

47%
53%