|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: zerwanie kontraktu dotyczącego remontu ul. Lwowskiej to ostateczność

Przedłużenia prac do kwietnia przyszłego roku i dodatkowych pieniędzy domaga się od miasta wykonawca remontu ulicy Lwowskiej. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, rozpoczęty remont tej ulicy ma wielomiesięczny poślizg. Miasto nie może dogadać się z wykonawcą w sprawie warunków inwestycji. Chodzi przede wszystkim o koszty dodatkowych robót i finansowe konsekwencje opóźnień.

Posłuchaj, co mówi Artur Michałek z ZDiK

Fot. P. Topolski

Wykonawca nie poczuwa się do winy w tej kwestii i chce od miasta dodatkowych pieniędzy. Kolejne spotkania nie przynoszą efektów, a na Lwowskiej już od ubiegłego roku nic się nie dzieje. "Wykonawca dodaje też, że w tym czasie doszło do wzrostu kosztów robocizny i materiałów - chce by gmina w tych kosztach partycypowała"  - mówił Artur Michałek z tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Nieoficjalnie Strabag domaga się nawet kilku milionów złotych. Dodajmy, że według planów tarnowskich urzędników remont miał zakończyć się we wrześniu tego roku. Na dofinansowanie rządowe i zgodę na wydłużenie terminu zakończenia robót miasto będzie musiało uzyskać od ministerstwa. 

Miasto teraz ma przeanalizować pismo od wykonawcy - a ten nie wyklucza, że wycofa się z inwestycji. "Na razie nie bierzemy tego pod uwagę" przyznaje Artur Michałek. "Uczynimy wszystkie starania, by doszło do porozumienia, a wykonawca wrócił na plac budowy i kontynuował prace. W przeciwnym wypadku, przerwanie kontraktu dotyczącego inwestycji objętej dofinansowaniem, może mieć spore reperkursje. Natomiast, jeżeli nie będzie innych rozwiązań, zapisy wskazują na odstąpienie od umowy. Teraz jednak staramy się, by kontrakt został dokończony" - tłumaczy Michałek.

Rozbudowa ul. Lwowskiej to inwestycja, której koszt to ponad 30 milionów złotych. Ul. Lwowska ma zostać poszerzona do dwóch pasów na odcinku od Szpitala Wojewódzkiego do ronda. Przy ulicy mają także powstać parkingi. Przebudowane zostaną skrzyżowania przy MORD i MPK. 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

24%
76%