|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: Pierwsze mandaty za wieszanie plakatów wyborczych bez zgody właścicieli nieruchomości

Tarnowska policja i straż miejska notują pierwsze interwencje związane z plakatami, billboardami oraz innymi materiałami wyborczymi. Straż miejska nałożyła np. dwa stuzłotowe mandaty za wieszanie banerów na nieruchomościach bez zgody ich właścicieli - wyjaśnia komendant Krzysztof Tomasik.

Posłuchaj, co mówi komendant Krzysztof Tomasik

Fot. Paweł Topolski

- Operator monitoringu miejskiego zauważył, że plakaty są rozwieszane, a mężczyźni zachowywali się dziwnie, ponieważ rozglądali się na wszystkie boki, czy ich nikt nie widzi. Pojawiło się więc przypuszczenie, że chcą czynność wykonać, a nie mają do tego tytułu prawnego. I tak rzeczywiście było. Potwierdzili. Nie posiadali zgody, więc dostali mandat - mówi komendant Krzysztof Tomasik.

 

Posłuchaj, co mówi straż miejska

Tarnowscy strażnicy miejscy zdjęli już 6 banerów wyborczych, które ich zdaniem zagrażały bezpieczeństwu drogowemu, bo ograniczały kierowcom widoczność. Miało to miejsce na skrzyżowaniu ulic Niedomickiej i Cydrowej. Strażnicy powołują się przy tym na artykuł 110 Kodeksu Wyborczego, który w paragrafie 5 mówi o tym, że policja i straż miejska jest zobowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych materiały, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu. Ale też bezpieczeństwu mienia czy też w ruchu drogowym:

- Wiemy dobrze o tym, że takie sytuacje będą się pojawiały i nasi strażnicy będą ściągać takie plakaty, które będą zagrażały ruchowi drogowemu. U jednego kandydata prosiliśmy, żeby przesunął platformę - lawetę, dlatego że ograniczona była mocno widoczność dla kierujących pojazdami i niewidoczne było przejście dla pieszych. Kandydat dostosował się do tego i przesunął lawetę.

Tarnowska policja odbiera też pierwsze zgłoszenia o niszczeniu materiałów wyborczych, m.in. z terenu gminy Żabno, Radłów, Wierzchosłwice, Lisia Góra oraz samego Tarnowa. Policja przypomina, że za niszczenie materiałów wyborczych grozi mandat do 500 złotych, a nawet grzywna do 5 tysięcy złotych. Natomiast jeśli wartość zniszczonych materiałów wyborczych przekroczy 500 złotych, to będzie to kwalifikowane już jako przestępstwo i może grozić za to nawet więzienie:

 

Bartek Maziarz/sp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

82%
18%