|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Problem z treningami młodych szczypiornistów z Tarnowa

Piłkarzom ręcznym MKS-u Pałac Tarnów nie pozwolono dokończyć treningu i wyłączono światło w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4 na osiedlu Legionów, bo... przekroczyli czas. Trener Szczepan Greczyński nie może tego zrozumieć, a dyrektor szkoły odpowiada, że sprawa została wyolbrzymiona.

Posłuchaj rozmowy z trenerem

fot: MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów

"Dla mnie jest to skandal. Nie może być tak, że pracujemy ciężko, zdobywamy wyniki, robimy medale Mistrzostw Polski, wychowujemy ludzi, którzy grają w ekstraklasie, a tutaj o godzinie 20 przychodzi pan woźny, patrzy na zegarek, nie informując mnie, wyłącza światło. Jest to dla mnie niezrozumiałe, dla człowieka, który jest w sporcie od 30 lat" - przekonuje w rozmowie z Radiem Kraków Szczepan Greczyński.

Dyrektor szkoły Tadeusz Ogrodnik podkreśla, że hala nie pogrążyła się w ciemnościach - jak sugerowano - bo świeciło się boczne oświetlenie, a główne światło nie zostało wyłączone po 30 sekundach - jak pisał na Facebooku trener - tylko po 3 minutach. Tadeusz Ogrodnik przyznaje, że woźny mógł jeszcze poczekać parę minut i poinformować trenera, że chce wyłączyć światło. "Uważam jednak, że trenera też obowiązuje regulamin".

Trener Greczyński odpowiada, że wyłączenie światła to kolejna złośliwość -  podkreśla, że  jego zawodnicy nie mogą się dobrze przygotowywać do zawodów, bo dyrektor zabrania im używania kleju, pomagającego w chwytaniu piłki.

"W rozgrywkach tylko drużyny młodzieżowe nie używają kleju, na zawodach jest to powszechne i podczas treningów trzeba się do takiej gry przyzwyczaić" - przekonuje trener MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Posłuchaj rozmowy z dyrektorem

Tadeusz Ogrodnik zaznacza, że od początku używanie kleju było zabronione, bo trudno go później wyczyścić. Jego zdaniem nie radzi sobie z tym nawet maszyna do czyszczenia podłogi hali. "Ustalenia były jasne z dyrekcją Pałacu Młodzieży. Był jednoznaczny zakaz używania tego kleju na gumowej nawierzchni naszej hali. W każde wakacje sprzątaczki usuwały go szpachelkami, dłutami".

Trener Greczyński podkreśla, że brał udział w wyborze maszyny do czyszczenia hali i miała sobie radzić z wyczyszczeniem podłogi z kleju. "Ograniczamy klej do minimum. Dawniej panie sprzątaczki nie miały problemu z jego usunięciem. Pokażemy z chłopakami jak można halę wyczyścić. To zajmie półtorej godziny, ale hala będzie błyszczała".

Dyrektora Ogrodnika denerwuje zarzut, że nie sprzyja młodym piłkarzom ręcznym. "Osobiście chodziłem w tym roku po urzędach, żeby piłkarze ręczni Pałacu Młodzieży mieli możliwość nieodpłatnego używania hali. Szczypiorniści mają tych godzin najwięcej spośród trzech klubów. Czy to świadczy o mojej niechęci?" - pyta Tadeusz Ogrodnik.

W najbliższych dniach ma dojść do spotkania trenera Greczyńskiego, dyrektora Pałacu Młodzieży z dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4.

 

Bartłomiej Maziarz/bp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

47%
53%