|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pierwszy etap rozbudowy DK 73 w Tarnowie nie rozwiąże problemów

Rozpoczynające się właśnie prace obejmą na razie fragment ulicy Lwowskiej od Szpitala Wojewódzkiego do potoku Małochlebówka. Po stronie północnej zostaną dobudowane dwa pasy ruchu. Wąskim gardłem będzie jednak przejazd pod wiaduktem kolejowym, gdzie są tylko dwa pasy ruchu. Tarnowscy drogowcy przespali moment remontu przez kolejarzy i teraz sami muszą się zająć tym skomplikowanym zadaniem.

Ul. Lwowska. Fot. arch. P. Topolski

Rozbudowa drogi do czterech pasów pod wiaduktem kolejowym jest możliwe jedynie po likwidacji chodników. "Jest to możliwe tylko i wyłącznie pod takim warunkiem, że ruch pieszych musiałby być przeniesiony poza pas drogowy. I w tym zakresie chcemy wykorzystać mieszczący się w pobliżu most na rzece Wątok. Chcielibyśmy poprowadzić ruch pieszych pod mostem - linią kolejową" - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek. 

Magistrat na razie ma jedynie koncepcje takiego rozwiązania. "Zakładamy, że przyszły rok będzie przewidziany na projektowanie tego odcinka, a dwa kolejne na realizację tego zadania". Inwestycja ma jednak dopiero zostać wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej i na razie nie ma na nią pieniędzy. Podobnie jak na trzeci etap rozbudowy ulicy Lwowskiej od szpitala do wyjazdu z miasta. 

Tymczasem trwają wreszcie prace przygotowawcze do rozbudowy pierwszego fragmentu od Szpitala Wojewódzkiego do potoku Małochlebówka. Jak wyjaśnia kierownik budowy z firmy Strabag Rafał Ziętek, prace wydłużyło m.in. oczekiwanie na Zgodę na Realizację Inwestycji Drogowej. Wykonawca chciałby jeszcze w tym roku wybudować północną nitkę i puścić po niej ruch - po to, żeby przenieść się na obecnie wykorzystywaną jezdnię. Cała inwestycja miałaby się skończyć dopiero pod koniec przyszłorocznych wakacji, ale trwają jeszcze uzgodnienia w tej sprawie z Zarządem Dróg i Komunikacji. 

Wykonawca chciałby wprowadzić ruch wahadłowy na moście na potoku Małochlebówka, który ma przebudować. Miałoby to przyspieszyć pracę. Jednak Artur Michałek z ZDiKu przekonuje, że znaleziono inne rozwiązanie, które nie będzie wymagało takich ograniczeń.

Tarnowscy drogowcy chcą, żeby przez cały czas trwania inwestycji ruch na ulicy Lwowskiej, która na tym fragmencie jest również drogą krajową numer 73, odbywał się po dwóch pasach. 

Podczas inwestycji ma zostać wyburzonych kilka budynków. Niedaleko hotelu dla pielęgniarek powstanie parking. 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii

42%
58%