- Jako Zarząd Dróg i Komunikacji zrobiliśmy rozeznanie rynku. Znalazł się przedsiębiorca, który mógłby tę operację przeprowadzić za około 3 tysiące. Tauron z tego skorzystał i dokonał zmiany pracy sterowników - mówi dyrektor ZDiK, Artur Michałek.

Będzie za to musiało zapłacić miasto, ale tylko 3 tysiące złotych. Natomiast na wyłączeniu lamp między północą i czwartą rano miasto zaoszczędziło przez 2,5 miesiąca około 120 tysięcy złotych. 

Rzecznik firmy TAURON Polska Energia poinformwał w poniedziałek Radiu Kraków, że przestawienie oświetlenia kosztowało więcej niż 3 tysiące złotych, o których infomował ZDiK. Łukasz Zimoch nie chciał jednak podać dokładnej kwoty zasłaniając się tajemnicą handlową. 

ZIomch informował jednak na początku czerwca:

"Na wniosek Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie (ZDiK), który w sprawach oświetlenia drogowego działa w imieniu Miasta Tarnowa, TAURON Nowe Technologie (dawniej TAURON Dystrybucja Serwis) bezpłatnie dokonał przeprogramowania urządzeń sterujących oświetleniem drogowym. Przeprogramowanie dotyczyło 203 punktów zasilania oświetlenia i było związane wejściem w życie ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. 

W obowiązującej umowie nie ma zapisów dotyczących dokonywania zmian czasów świecenia oświetlenia ulicznego na życzenie Gminy. 

W maju tego roku poinformowaliśmy władze Tarnowa ,  że ewentualne kolejne zmiany czasu świecenia będą dokonywane odpłatnie. W ubiegłym tygodniu odbyły się negocjacje z przedstawicielami tarnowskiego, podczas których TAURON Nowe Technologie przedstawił Gminie ofertę przeliczoną po kosztach rzeczywistych tj., na kwotę  76,49 zł netto za jeden punkt zasilania, co daje w sumie kwotę 19 098,58 brutto. Taka cena została wstępnie zaaprobowana przez ZDiK, czego efektem miała być dodatkowa umowa – zlecenie. Kolejne takie sytuacje będą za każdym razem indywidualnie konsultowane z JST".

Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek podkreśla, że miasto także chce zamieścić w umowie z Tauronem na przyszły rok zapis dotyczący przestawiania oświetlenia. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)