|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Lampy na tarnowskich ulicach znowu świecą przez całą noc

Przypomnijmy, dla oszczędności oświetlenie było wyłączone od północy do czwartej rano od połowy kwietnia. Wtedy ruch na ulicach ze względu na pandemię był znikomy. Kiedy się zwiększył, pod koniec maja Tarnów postanowił wrócić do oświetlenia przez całą noc. Miasto szybko przestawiło swoje oświetlenie, podobnie zrobiła w Mościach Grupa Azoty. Jednak Tauron, do którego należy większości lamp ulicznych, zażyczył sobie za ich ręczne przeprogramowanie najpierw 24 tysięcy złotych, a później 19 tysięcy złotych. Na to nie chciało się zgodzić miasto, które w końcu znalazło tańsze rozwiązanie.

Posłuchaj co mówi dyrektor ZDiK, Artur Michałek

fot: P. Topolski

- Jako Zarząd Dróg i Komunikacji zrobiliśmy rozeznanie rynku. Znalazł się przedsiębiorca, który mógłby tę operację przeprowadzić za około 3 tysiące. Tauron z tego skorzystał i dokonał zmiany pracy sterowników - mówi dyrektor ZDiK, Artur Michałek.

Będzie za to musiało zapłacić miasto, ale tylko 3 tysiące złotych. Natomiast na wyłączeniu lamp między północą i czwartą rano miasto zaoszczędziło przez 2,5 miesiąca około 120 tysięcy złotych. 

Rzecznik firmy TAURON Polska Energia poinformwał w poniedziałek Radiu Kraków, że przestawienie oświetlenia kosztowało więcej niż 3 tysiące złotych, o których infomował ZDiK. Łukasz Zimoch nie chciał jednak podać dokładnej kwoty zasłaniając się tajemnicą handlową. 

ZIomch informował jednak na początku czerwca:

"Na wniosek Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie (ZDiK), który w sprawach oświetlenia drogowego działa w imieniu Miasta Tarnowa, TAURON Nowe Technologie (dawniej TAURON Dystrybucja Serwis) bezpłatnie dokonał przeprogramowania urządzeń sterujących oświetleniem drogowym. Przeprogramowanie dotyczyło 203 punktów zasilania oświetlenia i było związane wejściem w życie ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. 

W obowiązującej umowie nie ma zapisów dotyczących dokonywania zmian czasów świecenia oświetlenia ulicznego na życzenie Gminy. 

W maju tego roku poinformowaliśmy władze Tarnowa ,  że ewentualne kolejne zmiany czasu świecenia będą dokonywane odpłatnie. W ubiegłym tygodniu odbyły się negocjacje z przedstawicielami tarnowskiego, podczas których TAURON Nowe Technologie przedstawił Gminie ofertę przeliczoną po kosztach rzeczywistych tj., na kwotę  76,49 zł netto za jeden punkt zasilania, co daje w sumie kwotę 19 098,58 brutto. Taka cena została wstępnie zaaprobowana przez ZDiK, czego efektem miała być dodatkowa umowa – zlecenie. Kolejne takie sytuacje będą za każdym razem indywidualnie konsultowane z JST".

Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek podkreśla, że miasto także chce zamieścić w umowie z Tauronem na przyszły rok zapis dotyczący przestawiania oświetlenia. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

25%
75%