|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sąd Najwyższy oddalił kasacje od wyroku ws. Ryszarda Ścigały

Sąd Najwyższy oddalił kasację w sprawie wyroku dla byłego prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały - dowiedziała się reporterka Radia Kraków. Obie kasacje złożone przez obrońców Sąd uznał za bezzasadne. Oznacza to że były prezydent Tarnowa skazany za korupcję pozostanie w więzieniu - gdzie odsiaduje wyrok 3 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj, co mówi Krzysztof Michałowski, Biuro Prasowe SN

Fot. arch. RK

Były dwie kasacje - w obu obrońcy wytykali sądowi błędy proceduralne, podważali także wiarygodność głównego świadka w sprawie - Bogdana G., który potwierdził przed sądem, iż pośredniczył w przekazaniu łapówki dla Ścigały. Jak przyznał w Krzysztof Michałowski z biura prasowego Sądu Najwyższego, żadne z argumentów obrony nie przekonały jednak sądu. Ocenił je jako niezasadne w stopniu oczywistym. Sąd w podsumowaniu zwrócił uwagę, że nie dopatrzył się naruszenia prawa w wyroku sądu odwoławczego, w związku z tym  wyrok ten pozostaje w mocy.

Dla byłego prezydenta Tarnowa oznacza to, że pozostaje za kratkami - stracił ostatnią szansę na wznowienie swojego procesu i ponowny osąd. Wyrok, który wydał tarnowski za wzięcie łapówki od firmy budowlanej, jest już ostateczny i się nie zmieni. Kasacja była bowiem ostatnią formą odwoławczą dla byłego prezydenta. Może jeszcze próbować walczyć w Europejskim Trybunale Praw Człowieka - ale skarga tam nie może już dotyczyć samego wyroku czy procesu a jedynie naruszania w trakcie postępowania sądowego praw człowieka.

Przypomnijmy, były prezydent Tarnowa w grudniu 2017 roku został skazany na 3 lata pozbawienia wolności. Przebywa w zakładzie karnym od czerwca ubiegłego roku - czyli spędził już za kratkami 9 miesięcy, na poczet kary zalicza mu się 6-miesięczny areszt. Po odbyciu połowy kary może starać się o przedterminowe zwolnienie. W jego przypadku oznacza to, że czerwcu tego roku będzie mógł złożyć taki wniosek.

 

(Agnieszka Wrońska/ko/jgk)

 

64%
36%