|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zwolnieni pracownicy sądeckiego magistratu idą do sądu

Kilku pracowników zwolnionych z sądeckiego magistratu pozwało prezydenta Nowego Sącza. Przed sądem będą domagać się przywrócenia do pracy i odszkodowania. Skłoniła ich do tego między innymi opinia Państwowej Inspekcji Pracy, która ma wątpliwości co do uzasadnienia wymówień.

Posłuchaj, co mówi Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza

Fot. arch. RK/Damian Radziak

O zbadanie sprawy przez PiP poprosili radni klubów PiS i Wybieram Nowy Sącz. "Uzasadnienie przyczyn zwolnień budziło nasze wątpliwości. Prezydent ma prawo sobie dobierać pracowników. Natomiast to, co się tu stało, zwolnienia w dniu następnym, wypowiedzenia tłumaczone m.in. brakiem zaufania, ta forma budziła nasze zastrzeżenia" -  mówi Radiu Kraków Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza z klubu PiS.

Iwona Mularczyk twierdzi, że wadliwe uzasadnienie wypowiedzenia może być podstawą do żądania odszkodowań przez zwolnionych. A te trzeba będzie wypłacić z miejskiej kasy. 

Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza mówi, że spodziewał się pozwów w związku ze zwolnieniami i jest spokojny o finał spraw sądowych. "To jest naturalne, że każdy akurat teraz będzie walczył o jakieś dodatkowe środki finansowe. Brak zaufania jest rozstrzygany przez sądy właściwie w ten sposób, że nie następuje przywrócenie do pracy. Trudno współpracować na poziomie dyrektor-prezydent bez zaufania. Nie wyobrażam sobie takiej pracy" - wyjaśnia Artur Bochenek. 

Zwolnienia w sądeckim magistracie zaczęły się tuż po objęciu przez Ludomira Handzla stanowiska prezydenta. Do tej pory pracę straciło już kilkunastu dyrektorów jednostek miejskich. 

 

 

(Joanna Porębska, Wiola Gawlik/ew)

10%
90%