|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pomogli im ludzie z całej Polski. Rodzina Brończyków przeżyła dwa pożary, teraz ma nowy dom

Rodzina Brończyków z Bukowca na Sądecczyźnie przeżyła dwa pożary. Dziś mieszkają już w nowym domu dzięki pomocy ludzi dobrego serca z całej Polski. Dziesiątki osób wzruszył los pięcioosobowej rodziny, która straciła dach nad głową.

posłuchaj materiału Bartosza Niemca

Fot. Damian Radziak

Rodzina straciła dorobek całego życia w styczniu 2017 roku. Wówczas spłonął ich drewniany, przedwojenny dom. Rok później zapalił się domek kempingowy, w którym tymczasowo mieszkali. Ewelina Brończyk, jej mąż oraz trzech synów nie chcą już wspominać tamtych złych chwil. Cieszą się z nowego domu.

"Teraz znów jesteśmy na swoim dzięki pomocy gminy, rodziny, sąsiadów i ludzi, których nigdy nie poznaliśmy. Nawet z Irlandii. Po prostu anioły. Przyszli nam z pomocą" – mówi Ewelina Brończyk. "Jest ślicznie. Mamy dużo przestrzeni. Bardzo jesteśmy zadowoleni" - dodaje kobieta. "Dobrze mi się tu mieszka. Jest bezpiecznie. Mój pokój jest wymalowany na niebiesko. Przejście jest przez szafę, jak w książce "Opowieści z Narnii" - mówi Radiu Kraków Klaudiusz Brończyk. 

Po raz pierwszy spędza Wielkanoc we własnym domu. Zaproszą też najbliższych, u których przez ostatnie dwa lata spędzali święta. Pięcioosobowa rodzina Brończyków z Bukowca na Sądecczyźnie ma już nowy dom i to dzięki ofiarności ludzi z całej Polski. Dziesiątki osób wpłacało datki na ich konto, a firmy przekazywały materiały budowlane. Wszystkich ujął los pogorzelców, którzy przeżyli dwa pożary.

U Brończyków, jak w wielu domach, trwają ostatnie przygotowania do Wielkanocy. Pracy jest sporo, ale w końcu jesteśmy u siebie – podkreśla pani Ewelina.

 

Bartosz Niemiec/bp

 

(Bartosz Niemiec/ew)

100%
0%