|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Darmowe miejsca postojowe będą, ale tylko na nowo powstałych parkingach

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące Karty Nowosądeczanina, której wprowadzenie zapowiedział w kampanii wyborczej Ludomir Handzel. Wówczas kandydat Koalicji Nowosądeckiej w hasłach obiecywał, że karta będzie uprawniała osoby, które płacą podatki w mieście m.in. do bezpłatnej komunikacji czy darmowych parkingów. Dopiero teraz uściślił, że bezpłatne miejsca postojowe będą dostępne na nowych parkingach. Pierwszy być może powstanie w tym roku – mówi Ludomir Handzel.

Posłuchaj Ludomira Handzla

fot: P. Topolski

- Zwracam się do Rady Miasta o to, żeby powstały nowe miejsca parkingowe w centrum miasta - myślę tutaj o parkingu pod restauracją Panorama. Miałoby zostać stworzonych 86 nowych miejsc, z czego część byłaby przeznaczona dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina. Oczywiście do tego potrzebny jest system, czas parkowania musi zostać uregulowany - mówi Handzel.
 
Szczegóły ustala specjalny zespół, którego zadaniem jest wprowadzenie Karty Nowosądeczanina najpóźniej od początku 2020 roku. 
 
Zdaniem wiceprzewodniczącego rady miasta Michała Kądziołki prezydent w ten sposób wycofuje się z obietnicy wyborczej: - Na bilbordach Ludomira Handzla był napis „bezpłatne parkingi dla sądeczan” i mieszkańcy uwierzyli, że wszystkie będą darmowe – podkreśla Kądziołka. 
 
- Pan prezydent zaraz po wyborach powiedział, że przedstawi konkrety odnośnie Karty Nowosądeczanina. W wyborach mówi nam, że ma już przygotowane rozwiązania, że pierwszego dnia będzie się już zabierał do pracy, a nagle po stu dniach dopiero powołuje zespół do pracy nad tą kartą. Jest mi bardzo przykro, że sądeczanie na swoj sposób zostali oszukani - stwierdza wiceprzewodniczący.
 
Radny podczas rozmowy z członkami zespołu od wprowadzenia Karty Nowosądeczanina miła usłyszeć, że hasło „bezpłatna komunikacja” nie oznacza wprowadzenia ciągłych darmowych przejazdów autobusami MPK. Rozważane jest wprowadzenie jednego lub dwóch darmowych kursów dziennie dla danego mieszkańca bądź darmowego godzinnego biletu.   
 
 

(Bartosz Niemiec/łk)

20%
80%