|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Budżet Nowego Sącza na 2019 r. uchwalony. To nie jest budżet optymistyczny - podkreśla prezydent miasta

Dokończenie budowy mostu Heleńskiego, odnowienie Parku Strzeleckiego, czy budowa ścieżki rowerowej nad Kamienicą. To najważniejsze inwestycje, jakie w przyszłym roku mają zostać zrealizowane w Nowym Sączu. Radni uchwali budżet miasta na 2019 rok.

Podczas sesji prezydent Nowego Sącza podkreślił jednak, że wiele innych inwestycji może nie być wykonanych.

- Budżet przygotował mój poprzednik. Zakłada on 30 milionów deficytu, a niektóre zaplanowane zadania są niedoszacowane – uważa Ludomir Handzel i podaje przykład choćby budowę estakady nad ul.Tarnowską, na którą zaplanowano 200 tysięcy, natomiast koszt inwestycji to 3,5 miliona. Budżet nie jest więc optymistyczny - podkreśla prezydent Nowego Sącza.
 
Na pokrycie deficytu ma zostać zaciągnięty kredyt. Wówczas zadłużenie miasta na koniec przyszłego rok sięgnie 104 milionów złotych. Radni większością głosów przyjęli budżet, ale podkreślali, że nowowybrany preyzdent miał czas, by nieco go zmodyfikować, czy wprowadzić do niego zadania, jakie obiecał w kampanii wyborczej.
 
Bartosz Niemiec/bp
 
38%
62%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 3

Pierro

Środa, 2 stycznia 2019, 11:30

@keisyr

Człowieku weź się rozpędź i uderz o ścianę bo bredzisz. Budżet przygotowany przez Nowaka to totalna kpina, zwyczajne kukułcze jajo podrzucone nowym władzom, nawet radni PiS go krytykowali. Po 12 latach rządów tych głupków miasto jest w totalnej ruinie finansowej - a co gorsza - nie wzbogaciło się o istotne dla siebie inwestycje. Mularczykowa tylko pogorszyłaby jego stan. A pieniądze obiecane przez ministrów - cóż, mogą ich nie przyznać, fakt - ale wtedy wyjdą na totalnych hipokrytów, wszak publicznie deklarowali że miastu potrzebne jest wsparcie finansowe i środki są zarezerwowane. Jeśli to miało być wsparcie tylko w razie wygranej PiS - to dobrze się stało jak się stało.

Odpowiedz

Aaa

Wtorek, 1 stycznia 2019, 18:02

@keisyr

Daj spokój, a co niby PiS zrobił dobrego dla N.S. przez 12 lat? Nic. Miasto cofnęło się w rozwoju.

Odpowiedz

keisyr

Piątek, 28 grudnia 2018, 21:59

Handzel Prezydentem to upadek Nowego Sacza, to zycie mieszkańcow na bardzo niskim poziomie. Handzel nie ma pieniędzy na funkcjonowanie Nowego Sącza (oszukiwał w tym względzie w czasie kampanii wyborczej) Od Rządu Polskiego i Wladz Wojewódzkich Handzel nie dostanie ani zlotowki bo Handzel jest powiazany z PO, bo handsel obrazał, wyśmiewał i dyskredytował Ministrów i inne wazne osobistości przyjeżdzajace do Nowego Sacza na zaproszenie Pani Mularczyk, bo Handzel obrażał Panią Mularczyk. Oto hasla Handzla: - zero Rządu ( w tym PiS) w samorzadzie - zero partyjniactwa (w tym PiS) w samorzadzie - jestem niezależny

Odpowiedz