|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Z nurtem życia". Powstaje film przyrodniczy ze Skawą i Świnną Porębą w tle

"Z nurtem życia" - taki tytuł będzie miał film przyrodniczy o Małopolsce. Przez cztery lata pracowało nad nim dwóch pasjonatów z Wadowic. Na dnie zbiornika w Świnnej Porębie nakręcili ponad sto godzin materiału filmowego. Powstaje z niego 50-minutowy film przyrodniczy, który w grudniu trafi do kin w całej Polsce. Będzie można na nim zobaczyć ponad 80 gatunków zwierząt, które można spotkać nad Skawą... a sama rzeka w niektórych ujęciach przypomina dziką Amazonkę.

Posłuchaj materiału Marka Mędeli

W trakcie tworzenia filmu. Fot. dzięki uprzejmości Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia

"Nie zakładaliśmy, że powstanie z tego film. Mieliśmy okazję obserwować Małopolskę, która musi walczyć z tym, co się dzieje wokół - człowiekiem. Małopolska nie ma dużo filmów przyrodniczych. Trzeba zwiedzać całą Polskę, ale to nie znaczy, że za oknem nie spotkamy czegoś niezwykłego. Skawa jest piękną rzeką. Zmienia się dynamicznie przez wszystkie prace związane z budową zbiornika Świnna Poręba" - mówią Radiu Kraków twórcy dokumentu. 

Film pokazuje życie w dolinie Skawy przez cztery pory roku, a sama rzeka w niektórych ujęciach przypomina... dziką Amazonkę. "Ilość gatunków zwierząt i roślin jest ogromna. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. sowę błotną, sowę płomykówkę, ślepowrony, które opodal mają lęgowisko" - podkreślają pasjonaci. 

Autorzy filmu dodają, że najtrudniejszą rzeczą w stworzeniu filmu było poświęcenie samego czasu. "Zwierzęta na nas nie czekały. Nieraz siedzieliśmy w czatowni kilka godzin i nic nie sfilmowaliśmy" - mówią Krzysztof Sarapata i Tomasz Kotaś. 

Film "Z nurtem życia" jest już niemal gotowy. W grudniu tego roku trafi do kin. Można już zobaczyć trailer:

 

 

(Marek Mędela/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

100%
0%