|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rozbudowa ośrodka rehabilitacyjnego w Krzeszowicach dzięki środkom unijnym

Dzięki wsparciu funduszy unijnych rozbudowany zostanie Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach. Całkowity koszt modernizacji placówki wyniesie prawie 27 mln zł, z czego 12,7 mln stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Posłuchaj co mówiła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak

fot: M. Mędela

W poniedziałek odbyło się przekazanie promesy na dofinansowanie tej inwestycji. Uczestnicząca w tej uroczystości minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oceniła, że zaplanowana modernizacja jest kolejnym przykładem na realizację przez rząd strategii zrównoważonego rozwoju. „To cel tej strategii, żeby pomagać rozwijać się nie tylko dużym ośrodkom, ale też tym mniejszym” - wskazała.

Jak przypomniała minister, ośrodek w Krzeszowicach jest największym centrum rehabilitacji narządu ruchu w Małopolsce i jedną z największych tego typu placówek w Polsce. Według niej inwestycja realizowana przy wsparciu funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego sprawi, że większy się między innymi powierzchnia zabiegowa szpitala, dzięki czemu jakość świadczonych usług medycznych będzie wyższa.

Biorący udział w uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał, że rozbudowa szpitala w Krzeszowicach, to kolejna inwestycja w tym mieście realizowana przy wsparciu funduszy unijnych. „W każdym regionie naszego kraju mają miejsce tego typu wydarzenia, gdzie możemy powiedzieć mieszkańcom – w waszych małych ojczyznach są realizowane inwestycje, bo to jest plan zrównoważonego rozwoju” - wskazał.

Jak poinformował wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, jeszcze w tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę modernizacji placówki, tak, aby została ona zrealizowana do 2022 r.

W ramach prowadzonych prac w miejsce budynków z lat 60. i 70. XX wieku zostaną wybudowane nowe sale. W nowej części znajdzie się dzienny ośrodek opieki geriatrycznej, ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci oraz część zabiegowa. Do budynku zostanie przeniesiony w całości oddział szpitalny rehabilitacji neurologicznej oraz częściowo oddział szpitalny rehabilitacji ogólnoustrojowej. Powstanie także nowe wejście główne do szpitala z podjazdem dla karetek, rejestracją, szatnią, działem przyjęć oraz specjalistyczne gabinety lekarskie dla ośrodków dziennych.

Historia Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach sięga niemal 250 lat. Jest to wiodąca placówka w Małopolsce, udzielająca świadczeń zdrowotnych dla blisko 400 pacjentów dziennie. Szpital kompleksowo zajmuje się rehabilitacją narządu ruchu z wykorzystaniem naturalnych surowców, takich jak wody lecznicze i borowiny oraz najnowocześniejszych metod i sprzętu rehabilitacyjnego.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/Marek Mędela/ko)

100%
0%