|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jest wyrok dla dwóch byłych strażaków za podpalenie składowiska opon w Trzebini

Kary bezwzględnego więzienia dla dwóch byłych strażaków za podpalenie składowiska opon w Trzebini. Sąd w Chrzanowie skazał Mateusza B. oraz Kacpra P. Obaj mają na swoim koncie kilka podpaleń. Do najgroźniejszego pożaru doszło w maju 2018 roku na nieczynnym składowisku opon i szmat w Trzebini. Z ogniem przez tydzień walczyło około tysiąca strażaków.

Posłuchaj, co mówi sędzia Janina Płonka

Fot. Marek Mędela

Sędzia Janina Płonka tłumaczyła, że kara bezwzględnego więzienia jest adekwatna do skali zniszczeń. Jednocześnie sąd wziął pod uwagę to, że mężczyźni przyznali się do winy, wyrazili skruchę i nie byli w przeszłości karani. Sędzia przyznała jednak, że trudno znaleźć uzasadnienie dla ich działań.

Podpalając składowisko, doprowadzili do jednego z największych pożarów w okolicach Chrzanowa w ostatnich latach. Ogień mógł sprowadzić niebezpieczeństwo dla wielu osób. Co więcej, obaj mężczyźni byli związani ze strażą pożarną, co sąd uznał za okoliczność "co najmniej dziwną".

- Ich motywacja była co najmniej dziwna. Nie wiadomo co oni chcieli osiągnąć przez takie zachowanie. To była zwykła brawura, czy oni chcieli potem jechać na akcję i gasić pożary? Sąd nie rozumie do końca motywacji oskarżonych. W czasie procesu dali się poznać z innej strony. Są osobami stabilnymi, podjęli zatrudnienie, układają życie. Jednak to wcześniejsze zachowanie zasługuje na szczególne potępienie - tłumaczyła sędzia Janina Płonka wyrok bezwzględnego więzienia dla podpalaczy składowiska opon w Trzebini.

Mężczyźni będą musieli spędzić w więzieniu ponad dwa lata. Obaj będą musieli częściowo naprawić wyrządzone szkody, wypłacając pokrzywdzonym po kilkanaście tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny. 

 

Marek Mędela/sp


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%