|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Groźnie wyglądający karambol w Chełmku. Policja publikuje nagranie. FILM

W ubiegłą sobotę policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku z 15 kolizjami drogowymi, do których w niespełna dwie godziny doszło na terenie powiatu oświęcimskiego. Jedną z przyczyn tak dużej liczby zdarzeń było nagłe pogorszenie warunków drogowych. Opady śniegu z deszczem oraz gołoledź sprawiła, że nawierzchnia drogi stała się niezwykle śliska. O dużym szczęściu mogą mówić uczestnicy kolizji, do której doszło tuż po godzinie 9.00 na ulicy Piastowskiej w Chełmku.

fot: policja

źródło: policja

Mieszkaniec tej miejscowości kierując chevroletem, zatrzymał się w rejonie przejścia dla pieszych, aby wraz z pasażerką udzielić pomocy pieszej, która wywróciła się na chodniku. Po zatrzymaniu się kierujący włączył światła awaryjne i zamierzał wysiąść z pojazdu, aby ruszyć z pomocą leżącej na chodniku kobiecie. Jadący za nim samochód ciężarowy marki Man nie zdołał jednak w porę bezpiecznie wyhamować, w wyniku czego bokiem uderzył w tył chevroleta. Z kolei jadący za nimi kierowca autobusu próbując ominąć pojazdy, zjechał z jezdni, uderzając w witrynę sklepową, a następnie w przystanek autobusowy.

Za autokarem jechała ciężarówka marki Mercedes Benz, której kierowca również próbując uniknąć najechania na pojazdy, zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.  

W wyniku tego zdarzenia żaden z trzydziestu pasażerów autokaru ani też żaden z kierowców i ich pasażerów nie odniósł obrażeń ciała. Natomiast do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło 71–letnią mieszkankę Chełmka, która pośliznęła się na chodniku.

Kierowca ciężarówki Man i kierowca autokaru zostali ukarani mandatami karnymi. Rozpatrywana jest jeszcze kwestia kierowcy ciężarówki marki Man, który wjechał w słup.  
 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(małopolska policja/ko)

25%
75%