W poniedziałek policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godz. 13.00 funkcjonariusze jadąc ulicą Mostową w Bielanach zauważyli dwóch rowerzystów, z których jeden jechał slalomem. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali ich do kontroli drogowej.
W trakcie czynności okazało się jednak, że nie jeden, a obaj mężczyźni wsiedli na rowery po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W takim stanie próbowali dotrzeć na pogrzeb swojego znajomego. Badanie stanu trzeźwości 45–letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazało blisko promil alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości 39–letniego mieszkańca gminy Kęty wykazało aż 4,1 promila alkoholu.
W związku z popełnionym przez rowerzystów wykroczeniem, do sądu zostanie skierowany wniosek o ich ukaranie.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
(małopolska policja/ko)