|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Czy organizator brukselskiego sex party i poszukiwany w Polsce za oszustwa to ta sama osoba?

Wadowicka policja sprawdzi, czy Dawid Manzheley, który zorganizował w Brukseli homoseksualną orgię z udziałem m.in. węgierskiego polityka, jest mężczyzną poszukiwanym w Polsce za oszustwa. Funkcjonariusze zapowiedzieli, że podejmą współpracę z władzami Belgii.

fot. ilustracyjne, RK

"Zbieżność nazwisk jest; zdjęcie także jest podobne. Czy jest to ta sama osoba, tego nie możemy potwierdzić tej chwili. Będziemy to sprawdzali. (…) Z pewnością podjęta zostanie współpraca z państwem, na terenie którego on się znajduje" – powiedział w czwartek PAP rzecznik policji w Wadowicach asp. szt. Dariusz Stelmaszuk.

Funkcjonariusz poinformował, że Dawid Manzheley jest poszukiwany przez policję od końca czerwca 2019 r. w związku z oszustwami, których się miał dopuścić. "Ostatni adres zameldowania miał w Wadowicach, więc to nasza komenda prowadzi poszukiwania" - powiedział Stelmaszuk.

Poszukiwany podejrzewany jest o przestępstwo z art. 286 par. 1 Kodeksu Karnego. Głosi on: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Dariusz Stelmaszuk nie podał, czego konkretnie miał się dopuścić poszukiwany.

W miniony piątek policja w Brukseli przerwała nielegalne spotkanie towarzyskie z udziałem ponad 20 osób, połączone z uprawianiem seksu. Odbywało się ono mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zatrzymano tam m.in. eurodeputowanego węgierskiej partii Fidesz Jozsefa Szajera.

Portal Onet.pl poinformował w czwartek, że organizatorem imprezy był David Manzheley. Wskazał zarazem, że osoba o tym imieniu i nazwisku jest poszukiwana przez polską policję. List gończy dotyczy 36-latka. Z kolei rozmówca Onet.pl twierdzi, że ma 29-lat i jest doktorem ekonomii. Nie zna Wadowic, a w Polsce był tylko dwukrotnie u znajomych w Konstancinie.

 

(PAP/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

0%
0%