|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zarząd stowarzyszenia Wiosna wykreślony z KRS. Ciąg dalszy zamieszania

Kolejna odsłona zamieszania ze stowarzyszeniem Wiosna. Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, zarząd reprezentowany przez Joannę Sadzik został wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego.

Posłuchaj, co mówi Konrad Kruczkowski z Wiosny

Fot: Sabina Labe

Cały zarząd stowarzyszenia Wiosna reprezentowanego przez Joannę Sadzik został wykreślony z Krajowego Rejestru Sądowego. Jak się dowiedział reporter Radia Kraków - postanowienie zostało wydane pod koniec ubiegłego tygodnia na wniosek księdza Grzegorza Babiarza, który ciągle czuje się prezesem Stowarzyszenia. Pracownicy Stowarzyszenia Wiosna we wtorek dowiedzieli się o decyzji sądu rejonowego w Krakowie. Prawnicy stowarzyszenia już przygotowują odwołanie. 

"To dla nas niekomfortowa sytuacja, ale będziemy się odwoływać i wyjaśniać. To, co dla jest najważniejsze - cały czas skupiamy się na pracy społecznej, chcemy by Paczka się odbyła, Akademia działała - to nasze priorytety. Kwestie prawne toczą się swoim torem, uzupełniamy dokumenty i będziemy odpowiadać na ewentualne decyzje - mówi Radiu Kraków Konrad Kruczkowski z Wiosny. 

Przypomnijmy, od połowy ubiegłego miesiąca nie wiadomo, kto jest prawnie prezesem stowarzyszenia Wiosna z siedzibą w Krakowie. Ksiądz Grzegorz Babiarz został przez walne zgromadzenie powołany czwartego lutego na prezesa w miejsce Joanny Sadzik, a 11 lutego Wiosna poinformowała, że Babiarz został odwołany, a Sadzik przywrócona na stanowisko. Zdaniem księdza Babiarza działania z 11 lutego były bezprawne. Jego prawnicy 25 lutego złożyli w Sądzie Rejonowym w Krakowie wniosek o dokonanie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Babiarz, powołując się na opinie prawne, ocenił w lutym, że działania "rzekomego zarządu z Joanną Sadzik na czele, rzekomo powołanego dnia 11 lutego, są niezgodne z prawem i wprowadzają chaos prawno-organizacyjny". Działania "rzekomego" zarządu uderzają też, według niego, w wiarygodność tak cenionej organizacji jak Wiosna.

"Moją intencją jest przywrócenie ładu prawnego w stowarzyszeniu, ponieważ jest on podstawą funkcjonowania każdej instytucji. Sąd rozpatrzy ten wniosek, przesądzając tym samym o rzeczywistym stanie prawnym" – napisał w lutowym oświadczeniu dla PAP ks. Babiarz.

Także w lutym wniosek o wpis do KRS złożyło stowarzyszenie Wiosna, zarządzane przez Joannę Sadzik i wiceprezesów Annę Wilczyńską, Dominikę Langer-Gniłkę, Jakuba Marczyńskiego.

Joanna Sadzik w lutowym komunikacie dla PAP zaznaczyła: "Nie chcemy marnować więcej czasu na konflikty i oskarżenia. Musimy zająć się pracą i planowaniem działań na najbliższy rok. Zarząd jest głęboko przekonany o tym, że podejmowane decyzje są zgodne z przepisami prawa i Statutem Stowarzyszenia". Wyraziła też przekonanie, że zarząd Wiosny podejmuje decyzje zgodnie z prawem.

 

 

(Marcin Friedrich, PAP/ew)

71%
29%