|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Za ile minut przyjedzie nasz autobus? Tego dowiemy się z elektronicznych tablic

Jeszcze w tym roku zostaną zamontowane na krakowskich przystankach autobusowych elektroniczne tablice, które powiedzą krakowianom, za ile minut przyjedzie autobus. Do tej pory takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonowało na przystankach tramwajowych.

Posłuchaj, co mówią pasażerowie

Fot. arch. RK

Do tej pory z takiego rozwiązania mogli korzystać jedynie pasażerowie tramwajów. "Flota MPK jest gotowa. Ok. 50% autobusów jest wyposażonych w najnowocześniejszey sprzęt informatyczny, który będzie kompatybilny z urządzeniami GPS. Trwają rozmowy, ponieważ będziemy musieli zlecić prace typowo informatyczne" - wyjaśnia Radiu Kraków Magdalena Wasiak z ZIKiT.

Z nowego rozwiązania cieszą się pasażerowie - w tej kwestii mieszkańcy Krakowa są zgodni. "Bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Nie trzeba sięgać po rozkład, aplikację mobilną. To właściwie oczywiste, że jeśli wprowadzono takie rozwiązanie dla tramwajów, w końcu pomyślano też i o autobusach" - mówią krakowianie. 

Za dwa tygodnie będziemy znali dokładną liczbę autobusów i przystanków, które zostaną objęte systemem informatycznym - dodaje Magdalena Wasiak. Nowy system ma zostać wdrożony w październiku.

 

 

(Martyna Masztalerz/ew)

91%
9%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

Sobota, 11 sierpnia 2018, 23:46

@Leon

to znaczy bez zmian dziadostwo i fuszerka w ich wykonaniu z przodownikiem frankiem na czele.

Odpowiedz

Popi

Sobota, 11 sierpnia 2018, 22:38

@zniesmaczony

Ale Kraków to nie Tarnów i wsioki z zikitu tego nie rozumieją i chwalą się tym co powinno już dawno być zrobione. Ciekawe za co biorą pensje, za głupoty i indolencje totalną.

Odpowiedz

zniesmaczony

Sobota, 11 sierpnia 2018, 16:06

Nawet w Tarnowie wszystkie autobusy mają taki system od lat...

Odpowiedz

Leon

Sobota, 11 sierpnia 2018, 10:02

@Zorro

zlikwidują ZIKiT, a jego pracownicy hurtem przejdą do następnej spółeczki pana Majchrowskiego i dalej będzie tak jak jest, tzn bez zmian

Odpowiedz

Olo

Piątek, 10 sierpnia 2018, 22:51

Za dwa tygodnie będziemy znali dokładną liczbę autobusów i przystanków, które zostaną objęte systemem informatycznym - dodaje Magdalena Wasiak. Nowy system ma zostać wdrożony w październiku. A co to zikit nie zna ilości przystanków i autobusów w mieście, lub czy nie wszystkie zostaną objęte tym systemem. Dziewczyno zastanów się jakie bzdury gadasz, chcesz w głupocie przebić kolegę pyclika ?

Odpowiedz

Zorro

Piątek, 10 sierpnia 2018, 22:48

I znów jedna wielka kompromitacja magistrackiej spółki, a na dodatek głupie gadania dziewczyneczki nie znającej reali. Inne miasta już dawno coś takiego mają , a krakowski zikit budzi się z letargu i amerykę spod kapelusza odkrywa. To następny kamyczek Panie Majchrowski do jak najszybszej likwidacji tej skostniałej ,głupiej i skorumpowanej spółki miejskiej .

Odpowiedz

apep

Piątek, 10 sierpnia 2018, 22:25

Na Śląsku to już długo funkcjonuje , a krakowski zikit gruchy obija i głupoty opowiada jego przedstawicielka Magdalena. Wy już nikogo nie zatrudnicie , szykujcie się partacze i nieudaczniki do likwidacji !!!!!!!!!!!!!!! A informatyków w tej spółce nie ma wszyscy łącznie z frankiem po kursach gastronomicznych, czy znów wywalanie kast dla kolesi franka lu innego geniusza z zikitu ??????

Odpowiedz

pepa

Piątek, 10 sierpnia 2018, 21:51

Inne miasta mają to od dawna.

Odpowiedz