|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wojewoda małopolski: Ktoś prawdopodobnie włamał się na moje konto mailowe

"Maile sugerujące związki między mną a jedną z pracownic urzędu wojewódzkiego są fałszywe. Nic mnie z nią nie łączy ani nie łączyło" - oświadczył dzisiaj na specjalnej konferencji Piotr Ćwik, małopolski wojewoda i kandydat PiS do Sejmu.

Posłuchaj, co mówi Piotr Ćwik

Fot. Bartłomiej Grzankowski

Z prośbą o wyjaśnienie rzekomej korespondencji do wojewody zwrócił się jeden z krakowskich dziennikarzy. Piotr Ćwik złożył w tej sprawie zawiadomienie na policji.

"Jest obecnie badane, czy było to włamanie na skrzynkę malową, czy też są to tylko sprokurowane wydruki z komputera przygotowane przez osobę, która to realizowała. Użyty został mój prywatny adres mailowy i adres, którego osoba, o której się mówi, nigdy nie miała i nie używała założony nie wiemy przez kogo".

Wojewoda wie o kilkunastu mailach wysłanych z jego prywatnego adresu. Może być ich więcej. Zasugerował on, że maile mogą być narzędziem brudnej kampanii. Zaapelował też do swoich konkurentów o to, by rywalizacja wyborcza była merytoryczna, a nie składała się z pomówień i fake newsów.

 

 
 
 

 

Wojewoda wydał następujące oświadczenie:

"Po pierwsze, chciałem zaapelować do wszystkich konkurentów politycznych i osób zaangażowanych w kampanię wyborczą o to, aby ta kampania była merytoryczna, opierała się na dyskusji, na argumentach, a nie na fake newsach, pomówieniach czy też jakichś działaniach, które na pewno nie mają nic wspólnego z cywilizowanym sposobem porozumiewania się osób, które konkurują ze sobą.
 
Po drugie, chciałem przekazać informację, że przedwczoraj złożyłem doniesienie – zawiadomienie na Policję o możliwości popełnienia przestępstwa, które polega na – prawdopodobnie – włamaniu się na moje prywatne konto mailowe, sfabrykowaniu maili, które zostały następnie rozesłane bądź też są kolportowane tylko w wersji papierowej (to będzie już badać, analizować Policja). Te maile, które zostały przekazane do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na skrzynkę mailową Biura Prasowego przez jednego z dziennikarzy, to maile, które sugerują jakieś związki między mną a jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie będę mówił o szczegółach tych maili, dlatego że myślę, że ważne jest, aby zachować tu dobre imię tej kobiety, co do której pojawiły się takie sugestie. Rozmawiam o tym z Państwem dzisiaj i przekazuję to swoje oświadczenie także w poczuciu takiej odpowiedzialności za urząd, który sprawuję jako Wojewoda Małopolski, dobre imię tejże kobiety, dobre imię mojej rodziny, ale także mnie samego.
 
Muszę powiedzieć, że nie spotkałem się jeszcze w swojej działalności publicznej z taką sytuacją. Jest to sytuacja dla mnie zupełnie nowa i bardzo bulwersująca. Mam nadzieję, że działania, które podejmowane są przez Policję, będą na tyle skuteczne, że sprawa ta zostanie bardzo szybko i skutecznie wyjaśniona. Ma się tylko jeden honor i o ten honor swój trzeba dbać, walczyć i ja to teraz robię, przekazując to oświadczenie.
 
I tak jak rozpocząłem, na koniec chcę przekazać ten apel, aby kampania wyborcza była oparta na merytorycznych argumentach, na sporze, który ma budować, a nie niszczyć – niszczyć dobre imię innych ludzi, niszczyć dobre imię rodzin, niszczyć dobre imię urzędów.
 
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik"
 

(Bartłomiej Grzankowski/łk)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

5%
95%