|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wodny plac zabaw w parku Jordana rośnie w oczach, plaża na bulwarze Kurlandzkim odeszła w zapomnienie

Urządzenia już są, teraz trwają ostatnie prace w otoczeniu wodnego placu zabaw w parku Jordana. Na przyszły tydzień zaplanowano testy wodotrysków, ale nie wiadomo czy atrakcja w tym roku zostanie udostępniona mieszkańcom. Z powodu pandemii koronawirusa Zarząd Zieleni Miejskiej zwrócił się o opinię w tej sprawie do Głównego Inspektora Sanitarnego. Czarne chmury zgromadziły się również nad miejską plażą na bulwarze Kurlandzkim. Tego lata nie będzie tam ani zajęć sportowych, ani nawet placu zabaw.

Posłuchaj co mówi Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejskiej

Wodny plac zabaw w Parku Jordana. / fot: Joanna Orszulak

Urzędnicy obawiają się o zdrowie mieszkańców. Jak mówią, obserwacje prowadzone na Bagrach pokazały, że plażowicze nie stosują się do reguł sanitarnych, między innymi utrzymywania dystansu społecznego. Tymczasem długo wyczekiwany wodny plac zabaw w parku Jordana, który wygrał w budżecie obywatelskim kilka lat temu, jest już na ukończeniu. 

- Urządzenia wodne już zostały zamontowane. Prace na wyspie na stawie są zakończone. Prace przy sadzawce także. Przez tydzień będzie odbywał się rozruch urządzeń, napełnianie sadzawki. Potem ruszą odbiory. Na początku sierpnia będzie ostateczny odbiór całej inwestycji - mówi Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wodny plac zabaw w Parku Jordana. / fot: Joanna Orszulak

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa 10 sierpnia. Tyle tylko, że wciąż nie wiadomo czy na uruchomienie placu zgodzi się Główny Inspektorat Sanitarny. Wysłana kilka tygodni temu prośba o opinię wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Taka sytuacja denerwuje pomysłodawczynię wodnego placu zabaw Natalię Nazim. "Jeśli mamy otwarte baseny wewnętrzne to wydaje się, że basen zewnętrzny i urządzenia wodne są mniej niebezpieczne. Skoro atrakcje wodne dla dzieci są otwarte w całej Polsce, te obawy są chyba na wyrost" - podkreśla.

Udostępnienie placu stoi pod znakiem zapytania. Tymczasem wiadomo, że w tym roku na pewno nie weźmiemy udziału w zajęciach fitness, projekcji w ramach kina letniego czy rozgrywkach piłki plażowej na miejskiej plaży na bulwarze Kurlandzkim. Z zieleńca zniknęły nawet huśtawki. Jak tłumaczy Jarosław Tabor, dla dobra mieszkańców w tym roku nie będzie tam żadnych imprez organizowanych przez miasto. 


Plaża przy Bulwarze Kurlandzkim. fot: Joanna Orszulak

- Można tam przyjść, wyłożyć się z kocykiem, piknikować. Na pewno nie planujemy jednak żadnych eventów. Powodowałoby to nagromadzenie większej liczby osób. Ciężko by było zapanować nad tym, żeby każdy miał maseczkę - dodaje przedstawiciel ZZM.

Rozczarowania taką decyzją nie kryją mieszkańcy, których reporterka Radia Kraków spotkała na plaży. Jak mówią, to było świetne miejsce, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. "Nie ma gwaru samochodów, jesteśmy odcięci od ruchu. Jest dosyć pusto. Spodziewałem się, że atrakcje będą. Piasek jest jednak ok. Przydałoby się tylko nieco leżaków i bar z lemoniadą" - podkreślają.

Plaża przy Bulwarze Kurlandzkim. fot: Joanna Orszulak

Miłośnikom plażowania pozostaje więc wypoczynek na i tak już zatłoczonych Bagrach i Kryspinowie. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)

50%
50%