|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Władze Krakowa zapłaciły 100 tys. zł za bankiet podczas prywatnego kongresu medycznego

Władze Krakowa zapłaciły 100 tys. zł za organizację bankietu podczas kongresu medycznego - czytamy na Onecie. O pieniądze na jego zorganizowanie poprosili przedstawiciele prywatnej firmy, która przygotowała spotkanie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Jacek Majchrowski. Skąd tak duża kwota? Uczestnicy mogli skosztować m.in. kremu z białej czekolady z porzeczkami czy różową polędwicę ułożoną na sosie kaparowym. Urzędnicy tłumaczą, że wyżywienie 1310 osób będzie miało duży efekt promocyjny.

CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=542434

Pikantne gazpacho podawane w kieliszku z warzywnym ratatouille i mozzarellą, filet z pstrąga wędzonego na konfiturze z czerwonej cebuli, pieczona różowa polędwica ułożona na sosie kaparowym z czarnym pieprzem i musem grzybowym, krem z białej czekolady z porzeczkami i kawiorem owocowym, wino, lemoniada rabarbarowa - to tylko część dań, których mogli skorzystać uczestnicy kongresu International Union of Phlebology Meeting Chapter. Ten odbył się pod koniec sierpnia zeszłego roku w Krakowie.

Onet dotarł do urzędowych dokumentów związanych z organizacją tego wydarzenia. Dziennikarze przeanalizowali umowy zawarte między urzędem miasta a prywatną firmą. Okazuje się, że władze miasta zapłaciły za organizację bankietu na otwarcie i zamknięcie kongresu 100 tys. zł. Z tej kwoty 40,5 tys. zł zostało przeznaczone na wynajem ogrodów Muzeum Archeologicznego, gdzie odbyło się kameralne spotkanie. Resztę - 59,5 tys. zł - wydano na jedzenie dla uczestników kongresu.

Jak dowiedział się Onet, z pomysłem wydania publicznych środków na organizację bankietu do władz miasta zwrócili się przedstawiciele prywatnej firmy. Urzędnikom pomysł się spodobał i postanowili podpisać umowę.

Dlaczego miasto zdecydowało się wydać pieniądze i wesprzeć organizację prywatnej imprezy? "Kongres International Union of Phlebology Meeting Chapter to prestiżowe wydarzenie organizowane przez międzynarodowe stowarzyszenie UIP (International Union of Phlebology). Turystyka biznesowa, której najważniejszym elementem są międzynarodowe kongresy stowarzyszeń to strategiczny dla Krakowa sektor gospodarki turystycznej. Jak dowiodły tego badania przeprowadzane przez zespół badawczy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, uczestnik kongresu zostawia w mieście kwotę ok. 2 tys. zł" - możemy przeczytać w odpowiedzi przesłanej przez biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa.

 

"Kongres UIP 2019 zgromadził w Krakowie 1310 uczestników z 71 krajów z całego świata. Szacunkowy wpływ ekonomiczny tego wydarzenia na gospodarkę miasta to kwota ponad 2,5 mln PLN – pieniądze te trafiły do krakowskich przedsiębiorców (podwykonawcami usług było ponad 50 krakowskich firm) oraz do budżetu miasta w formie podatków. Ekwiwalent promocyjny uzyskany dzięki publikacjom w social mediach (...) oraz przez rekomendacje zadowolonych uczestników jest znacznie większy" - czytamy w piśmie.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(źródło: Onet/Dawid Serafin)

23%
77%