|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Władze Krakowa i ośmiu uczelni podpisały porozumienie o działaniach na rzecz niepełnosprawnych

Prezydent Krakowa i rektorzy ośmiu krakowskich uczelni podpisali we wtorek porozumienie o wspólnych działaniach na rzecz niepełnosprawnych. Było to jednocześnie otwarcie XII Krakowskich Dni Integracji.

Fot. pixabay

Tegoroczna edycja Krakowskich Dni Integracji potrwa do 12 kwietnia. W programie zaplanowano warsztaty dla osób z różnymi niepełnosprawnościami: niewidomych, niesłyszących, poruszających się na wózkach, a także wydarzenia kulturalne i sportowe. Dni mają także przybliżyć innym świat niepełnosprawnych.

Zgodnie z zawartym porozumieniem gmina ma się włączyć w organizowanie wydarzeń dla niepełnosprawnych, promowanie tych z nich, które odbywają się na uczelniach, oraz we wspólne badania i przygotowywanie raportów o sytuacji niepełnosprawnych.

Miasto ma pomóc w nawiązaniu współpracy uczelni ze szkołami średnimi tak, aby uczniowie niepełnosprawni wiedzieli, jakie wsparcie oferują im poszczególne szkoły wyższe. W porozumieniu zapisano także chęć aktywizacji osób z niepełnosprawnościami i podejmowania działań zmierzających do poprawy jakości ich życia.

"Staramy się, aby nasze działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami miały charakter polegający nie tylko na realizacji różnych programów, ale chcemy tym ludziom stwarzać możliwość działania" – mówił podczas uroczystości prezydent Jacek Majchrowski.

Jako przykład przywołał wybudowanie w Krakowie pierwszej w Polsce hali, w której niepełnosprawni mogą aktywnie uprawiać sport. Dodał, że w 2020 r. pod Wawelem odbędą się mistrzostwa Europy w amp futbolu – piłce nożnej niepełnosprawnych.

"Coraz więcej osób z różnymi niepełnosprawnościami podejmuje studia. Naszym zadaniem jest nie tylko pokazanie, że oni mogą to robić bez barier, ale też stworzenie wspólnoty. Sądzę, że ta umowa będzie zasadniczym krokiem do tego, aby to wszystko funkcjonowało jeszcze lepiej" – powiedział Majchrowski.

Porozumienie z miastem podpisali we wtorek rektorzy: AGH, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Pedagogicznego i Uniwersytetu Rolniczego.

 

 

(PAP/ew)

100%
0%