|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W poniedziałek zostanie podpisana umowa na wykup terenów Wesołej

To już pewne! W przyszły poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisze umowę na wykup terenów Wesołej, czyli działek z budynkami przy ulicy Kopernika, którym zarządza Szpital Uniwersytecki. Ostateczna decyzja o przejęciu terenu będzie znana jednak dopiero miesiąc później. W tej sprawie musi wypowiedzieć się jeszcze Krajowy Zasób Nieruchomości, któremu przysługuje prawo pierwokupu.

Posłuchaj rozmowy z prezydentem Krakowa, Jackiem Majchrowskim

Fot. EW

W przyszły poniedziałek władze Krakowa, przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego i dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego podpiszą umowę wykupu terenów Wesołej. Podpisanie dokumentów nie oznacza jeszcze ostatecznej decyzji o przejęciu przez miasto działek z budynkami poszpitalnymi przy ulicy Kopernika. Ta zapadnie dopiero po tym jak opinię w tej sprawie wyda Krajowy Zasób Nieruchomości.

Ostateczną informację o tym, czy Kraków przejmie tereny Wesołej poznamy najpóźniej za miesiąc. Tyle czasu na odpowiedź ma Krajowy Zasób Nieruchomości. Jeśli nie skorzysta z prawa pierwokupu, właścicielem terenu zostanie gmina Kraków, a szpital rozpocznie proces stopniowego wyprowadzania się z budynków przy Kopernika.

Wyprowadzka powinna zakończyć się w 2021 roku. Prezydent Krakowa nie ma wątpliwości, że obszar Wesołej powinien zostać zagospodarowany w taki sposób aby przynosił miastu zyski z wynajmu lokali.

Zdaniem prezydenta, kolejne konsultacje społeczne w tej sprawie, które zaproponowali ostatnio radni, nie są potrzebne, bo magistrat ma już wstępne koncepcje co zrobić z tymi budynkami.

Prezydent Majchrowski zaznaczał, że spółka, która zajmie się Wesołą ma gospodarować nią w taki sposób aby 300 milionów za wykup terenu były jedynymi pieniędzmi jakie miasto zainwestuje w ten teren.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)

33%
67%