|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W październiku odbędą się 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Tegoroczna 24. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie obędzie się między 14 a 17 października w EXPO Kraków – poinformowali w środę organizatorzy. Spotkania z autorami są planowane w realu, a nie jak w zeszłym roku w sieci.

Fot. RK

Motywem przewodnim targów będzie zmiana: zaplanowano dyskusje o przyszłości, rozwoju technologii i jej wpływie na życie człowieka.

Gościem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wielokrotnie był najwybitniejszy polski pisarz futurolog Stanisław Lem. We wrześniu będziemy obchodzić setną rocznicę jego urodzin, z tej okazji przygotowano konkurs, który rozpocznie się dokładnie 24 tygodnie przed targami – w kwietniu. O szczegółach organizatorzy będą informować na stronie www.ksiazka.krakow.pl

"Słowa Stanisława Lema z książki +Summa technologiae+: +O tym, że się jest szczęśliwym, wie się dopiero potem, kiedy to minęło. Człowiek żyje zmianą+ idealnie wpisują się w atmosferę przygotowań do nadchodzącej edycji Targów Książki. Od listopada z niecierpliwością czekamy na ponowne +odmrożenie branży+. Zdalnie przygotowujemy targi, spędzamy wiele godzin na łączach ze słuchawkami w uszach i każdego dnia tęsknimy za możliwością bezpośredniego kontaktu" - mówiła kierownik zespołu Targów Książki w Krakowie Zuzanna Oettingen.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w 2020 roku Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zostały odwołane i po raz pierwszy część z zaplanowanych wydarzeń oraz Gala Konkursu im. Jana Długosza odbyły się wirtualnie. Jak podkreślają organizatorzy, najbliższa edycja targów ma sprawić, że czytelnicy z całego kraju poczują, że nie są sami, bo literatura łączy ludzi i sprawia, że samotność odchodzi na drugi plan.

"Nowa szata graficzna Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie oddaje charakter nadchodzącej edycji. Z odwagą patrzymy w przyszłość, jesteśmy otwarci na zmiany, ale nie zapominamy o tym co jest dla nas najważniejsze – o tradycyjnych spotkaniach" – mówiła Zuzanna Oettingen. W szacie graficznej pojawia się otwarta książka, motyw Wszechświata i rakieta kosmiczna – co ma symbolizować funkcjonowanie w świecie realnym i wirtualnym.

Książka jest efektem pracy wielu osób. Podczas minionych edycji miłośnicy literatury mogli bliżej przyjrzeć się warsztatowi ilustratorów, w tym roku będzie wydzielona specjalna przestrzeń dla tłumaczy książek. W ten sposób organizatorzy Targów Książki w Krakowie chcą podkreślić ich ogromną rolę w literaturze. Zaproszeni goście odpowiedzą na pytania: jak zostać tłumaczem, co jest najważniejsze w pracy nad tekstem i z jakimi problemami mierzą się w codziennej pracy.

Targom towarzyszyć będzie Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, mający na celu popularyzację książek naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. W ubiegłym roku pomimo przeszkód organizatorzy otrzymali 48 zgłoszeń. Tegoroczna edycja nagrody rozpocznie się w marcu, a laureata poznamy 14 października podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odwiedza rocznie ponad 60 tys. miłośników literatury.

 

PAP/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

0%
100%