|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Ojcowskim Parku Narodowym powstała nowoczesna publiczna toaleta

Jest automatyczna, przystosowana dla niepełnosprawnych i posiada przewijak dla niemowląt. W Ojcowskim Parku Narodowym tuż przy kasach obok Jaskini Ciemnej powstała nowa toaleta publiczna. To spore udogodnienie dla setek turystów przemierzających jurajskie szlaki. Budynek dodatkowo wkomponował się w otaczający krajobraz.

Fot. mat. prasowe

Elewację budynku wykonano z desek oraz muru o licu z wapienia jurajskiego. Teren wokół szaletu został również zagospodarowany. Pojawiło się dojście przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowy szalet w Ojcowskim Parku Narodowym jest również nowocześnie wyposażony. Toaleta jest całkowcie zautomatyzowana. Po wyjściu użytkownika muszla, która jest wyposażona w automatyczne spłukiwanie zostanie umyta, zdezynfekowana i wysuszona. Podłoga w toalecie zostanie również po naszym wyjściu umyta.

Z myślą o turystach, wśród, których bardzo liczną grupę stanowią rodzice z małymi dziećmi pojawił się również specjalny, bezpieczny przewijak dla niemowląt.  

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu Unii Europejskiej. 

Czas użytkowania to... 15 minut. Fot. mat. prasowe

 

(mat.prasowe/ew)

56%
44%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 21

Adrian

Poniedziałek, 6 lipca 2015, 09:34

Nie ma jak szukać sensacji tam gdzie nie trzeba. Nikt nie zdał sobie trudu tutaj by dotrzeć do opublikowanej czarno na białym dokumentacji przetargowej. Popatrzcie, w jakim trudnym terenie ten WC stoi. Jak nie ma toalet to źle, a jak już są takie z których możemy być dumni i nie wstydzić się przed turystami z zachodu to tylko hejty. W innych krajach Europejskich jest wiele takich toalet i tam nikt wrzawy nie robi, jednak to są mądrzejsze narody.

Odpowiedz

T.

Piątek, 3 lipca 2015, 18:36

A ja w lesie jak zawsze na wycieczce........

Odpowiedz

ładniutka

Piątek, 3 lipca 2015, 11:16

Wszystko w porządku. To jest toaleta klasy LUX. A jakość Mercedesa S kosztuje.

Odpowiedz

Polak

Piątek, 3 lipca 2015, 10:46

nie ma to jak wydawać publiczne pieniądze, gdzie mogę znaleźć kosztorys?

Odpowiedz

tom

Piątek, 3 lipca 2015, 08:49

Burmistrz ogłasza przetarg na budowę publicznych toalet. Pojawia się pierwsza firma z ceną 100000 zł. No burmistrz myśli...o trochę drogo odpada. Przychodzi druga firma z ofertą za 200000 zł z gratisowo pozłacanymi klamkami...burmistrz jednak się nie zgadza. Następnie pojawia się trzecia firma z ofertą za 300000.Burmistrz pyta czemu taka cena. Na to przedstawiciel firmy odpowiada,no panie burmistrzu, 100000 dla pana, 100000 dla mojej firmy. A za 100000 wybuduję jakaś firma.

Odpowiedz

Fan_pustych_łbów

Piątek, 3 lipca 2015, 01:43

Jestem ciekaw czy szalet na parkingu Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej - właśnie ukończony i usytuowany w rogu parkingu też tyle kosztował i czy z kasy UE. Jeśli tak powinni pozamykać wszystkich urzędasów, którzy przyłożyli do tego ręce - przez wzgląd na przyzwoitość (brak środków na leczenie, a tu sracze za kilkaset tysięcy stawiają. Strach się bać o ten kraj.

Odpowiedz

wid

Czwartek, 2 lipca 2015, 20:37

a co po piętnastu minutach siedzenia?? zamknie na wieki i spłucze ??:)))

Odpowiedz

stefan fajny

Czwartek, 2 lipca 2015, 19:18

https://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA Po co jest ten kibel

Odpowiedz

saikolank

Czwartek, 2 lipca 2015, 18:13

https://www.youtube.com/watch?v=0ybwQaXEu2k koszt 788tysięcy

Odpowiedz

saikolank

Czwartek, 2 lipca 2015, 18:12

@KochanekAdmina

chyba pomyłka, patrz na mój film z dzisiaj https://www.youtube.com/watch?v=0ybwQaXEu2k

Odpowiedz

Omg

Czwartek, 2 lipca 2015, 17:50

Za 300 tys można zbudować dom 3 pokojowy !

Odpowiedz

KochanekAdmina

Czwartek, 2 lipca 2015, 17:08

kosztowała 300 tys. dokumetnacja jest dostępna w internetach. No ale lepiej nie sprawdzać. Hurr durr 800 tyś. (cokolwiek to tyś nie znaczy bo powinno być tys.)

Odpowiedz

xaxaxa

Czwartek, 2 lipca 2015, 17:06

To wy w Rewalu nie byliście?

Odpowiedz

asdf

Czwartek, 2 lipca 2015, 17:04

a ja dom chce budowac za 200. nawet na kibel nie starczy :(

Odpowiedz

Ttt

Czwartek, 2 lipca 2015, 16:41

@Wojtek

800 "tyśęcy"?

Odpowiedz

123

Czwartek, 2 lipca 2015, 16:38

pomijając sam koszt tej inwestycji (raczej przewału), w takich automatycznych toaletach bez babci klozetowej jest zazwyczaj syf (mimo, że sama się niby czyści) i brakuje papieru toaletowego, więc w nagłych przypadkach i tak się na niewiele zdają

Odpowiedz

kkj

Czwartek, 2 lipca 2015, 15:41

@Pete

Zostaje się spłukanym.

Odpowiedz

Wojtek

Czwartek, 2 lipca 2015, 13:52

Ponoć kosztowała "tylko" 800 tyś. zł. polskich.

Odpowiedz

Mina

Czwartek, 2 lipca 2015, 09:21

Może ktoś opisze wrażenia z pobytu. Niecierpliwie czekamy.

Odpowiedz

Pete

Czwartek, 2 lipca 2015, 08:47

Ciekawe co się dzieje w 16 minucie. Ściany "wchodzą" w ziemię i zostajemy nadzy w Ojcowskim Parku Narodowym?

Odpowiedz