|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Upały w Małopolsce. Trudne warunki na szpitalnych oddziałach.

Nie wszystkie placówki są wyposażone w klimatyzatory. W jednym z krakowskich szpitali, jak informuje personel, temperatura w salach zabiegowych wynosi nawet 28 stopni. Zdjęcie termometru zrobione przez jednego z lekarzy już obiegło internet. O sprawie powiadomiono sanepid i NFZ.

Upały na szpitalnych oddziałach. W niektórych małych salach zabiegowych w jednym z krakowskich szpitali temperatury sięgały 28 stopni Celsjusza. W takich warunkach niektóre leki muszą być wynoszone do innych, chłodniejszych pomieszczeń. "Gorąco jest w dyżurkach i na oddziałach, w miejscach gdzie przebywaja chorzy. A na salach dla pacjentów nie ma termometrów" - mówi Grzegorz Siwek, anestezjolog, który pracuje w jednym z krakowskich szpitali. To on postanowił zmierzyć temperaturę w sali zabiegowej. "Trzeba powiedzieć stop. Jest dopiero czerwiec. czekają nas jeszcze dwa letnie miesiace" - dodaje.

Sprawa została skierowana do Narodowego Funduszu Zdrowia i sanepidu. Obie instytucje zaapelowały do dyrektorów szpitali o poprawienie komfortu na szpitalnych salach. "Wysłaliśmy pismo do dyrektorów szpitali z prośbą o zapewnienie pacjentom i personelowi warunków adekwatnych do panującyh upałów" - informuje Jacek Żak z małopolskiego sanepidu i dodaje, że oczywiście sytuacja będzie monitorowana. "Jeśli dojdzie do jakichś sytuacji kryzysowych, będziemy podejmowac kontrole" - zapewnia. Rzeczniczka małopolskiego oddziału NFZ-u Alekrandra Kwiecień deklaruje, że pracownicy Funduszu będą się kontaktować z władzami szpitala i przypominać o konieczności zapewnienia pacjentom komfortowych warunków.

Nie ma przepisów, które regulowałyby, jaka temperatura powinna być utrzymywana w salach, gdzie przebywają pacjenci. Nie ma też obowiązku montowania w każdej sali klimatyzatora.

tg

38%
62%