|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Trwają przygotowania do wielkiej przebudowy torów tramwajowych do Bronowic

W tym tygodniu - po niemałych perypetiach - udało się w końcu podpisać umowę z wykonawcą. Prace miały ruszyć wiosną, ale po odwołaniu jednej z firm startującej w przetargu, formalności mocno się opóźniły. Wykonawca przystąpił właśnie do opracowania organizacji ruchu, która będzie obowiązywała w czasie remontu.

Posłuchaj rozmowy z Michałem Pyclikiem z ZIKiT-u

Fot. EW

To ogromne wyzwanie, bo remont wiąże się z całkowitym zamknięciem torów na ładnych kilka miesięcy. Do tego dojdzie zamknięcie samej ulicy Królewskiej. 

- Nic nie powinno się już wydarzyć. Wykonawca rozpoczął pierwsze prace. To opracowanie projektu organizacji ruchu. On będzie zatwierdzony przez policję i ZIKiT. Ten element może potrwać, ale to jest kluczowe. Od tego zależy jak mieszkańcy odczują remont. Zwykle jest tak, że wykonawcy proponują rozwiązania wygodne dla nich. My musimy to tak zmienić, żeby to było wygodne dla mieszkańców. Trudne zadanie przed nami - mówi Michał Pyclik.

Przedstawiciel ZIKiT-u nie jest w stanie określić kiedy prace ruszą. "To będzie zależało od tego, ile zajmie uzgadniania planu robót z wykonawcą. To może zająć tydzień, ale może też zająć trzy tygodnie" - tłumaczy Pyclik. Jak jednak dodaje, nie chciałby, żeby wyłączenie z ruchu tramwajowego ulicy Królewskiej nastąpiło, gdy jest największy pik osób jeżdżacych tramwajami, czyli na początku października. 

- To będzie jednak zależało od tego, jak wykonawca będzie mógł zorganizować swoje roboty. On ma duży front robót. Może zacząć od robót, które nie wymagają wyłączenia ruchu tramwajowego. To jest właśnie teraz ustalane - mówi Pyclik.

Kłopoty na trasie do Bronowic będą poważne. Będzie wyłączony ruch trwamwajowy od Teatru Bagatela do Bronowic. "Nie będziemy mieli tramwajów, gdy oni rozkopią torowisko. Prace będą przypominały to, co widzieliśmy na ulicy Basztowej. Mamy rozkopane torowisko, ale w pewnym momencie będą też rozkopane jezdnie. Cała ulica będzie placem budowy. Ruch będzie trzeba puścić ulicami równoległymi do Królewskiej. Wszystko będzie ustawione pod komunikację autobusową. Autobusy będą jeździły co dwie minuty, ale nie mogą być blokowane" - tłumaczy pracownik ZIKiT-u.

 

 

 

 

(Maciej Skowronek/ko)

44%
56%