Sobota, 25 lutego 2017

Imieniny: Wiktora, Cezarego

Kraków 101.6 MHz

  • Kraków 101.6 MHz
  • Tarnów 101,0 MHz
  • Nowy Sącz 90,0 MHz
  • Zakopane 100,0 MHz
  • Andrychów 98,8 MHz
  • Gorlice 97,4 MHz
  • Krynica-Zdrój 102,1 MHz
  • Rabka-Zdrój 87,6 MHz
  • Szczawnica 90,0 MHz

Na antenie

Kontakt

12 200 33 33

4080 (SMS)

500 202 323 (SMS i MMS)

redakcja@radiokrakow.pl

Sobota kolejnym dniem darmowej komunikacji miejskiej w Krakowie dla kierowców

10

A
A
A
W związku z przekroczeniem średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 μg/m3 Prezydent Krakowa informuje o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej dla pasażerów z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego w dn. 18.02 br. od godz. 00:00 do godz. 24.00.

fot: Marek Lasyk

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 μg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego.

Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w dniu 18.02.2017 r., w godzinach 00:00-24:00

Przypominamy, że z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające ważny dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

 

mat.prasowe/bp

Liczba komentarzy: 10

Mariusz z Gdańska

Niedziela, 19 lutego 2017, 00:41

@to był k...zamach

Tak się składa że ja słucham jak tylko jestem w Krakowie. A tak na marginesie to wcześniej nie było POwską tubą? Jakim trzeba być zawistnikiem żeby takie głupoty wypisywać. Ot cymbał brzmiący.....

Odpowiedz

ekokraków

Sobota, 18 lutego 2017, 15:40

a tymczasem ulubieńcy władzy PISLAmu , krety z tzw zachodniej małopolski trują nas w najlepsze. Krakowianie trzeba coś z nimi zrobić.

Odpowiedz

wwm

Sobota, 18 lutego 2017, 15:19

@jan bez ziemii

Chcą nas uzależnić od ruskiego gazu.

Odpowiedz

jan bez ziemii

Sobota, 18 lutego 2017, 12:58

Ten cały smog to walka lewackiego lobby z polskim węglem.Smog był jest i będzie.Dajcie ludziom zarobić ,to skończy się palenie byle g...,śmieciami ,czym popadnie.No,ale obecny stan portfeli większości społeczeństwa jest spuścizną po po 89 r.Warto poszukać info na ten temat,a nie tylko powtarzać rozhisteryzowaną paplaninę "ekologów","lobbujacych za wymianami pieców"itd

Odpowiedz

wPiSdu

Sobota, 18 lutego 2017, 10:54

Magdalena Kursa: "Zwijam swój dobytek, nie ma mojej zgody na cenzurę" - napisała pani ma Facebooku, informując równocześnie o zakończeniu współpracy z programem "Sąd nad książką" w Radiu Kraków. O co chodzi? Paulina Małochleb, krytyczka literacka: Nie zgadzam się na to, by kierownictwo radia decydowało o wyborze książek, o których dyskutujemy na antenie. Od dawna mój niesmak budzi faworyzowanie jednej opcji politycznej. Do marcowego programu wytypowaliśmy ze współpracownikami trzy książki, po tygodniu okazało się, że nie ma zgody na "Upał" Michała Olszewskiego [redaktor naczelny krakowskiej redakcji "Gazety Wyborczej" - przyp. red.]. Z atmosfery wywnioskowałam, że to kategoryczna opinia. I decyzja kierownictwa. Przyczyn nikt nie podał. Można się tylko domyślać. Może chodzi o to, że autor kojarzony jest z bardzo szeroko pojmowaną dziś lewą stroną: z "Gazetą Wyborczą", z "Tygodnikiem Powszechnym". A może poszło o to, że krytykuje politykę rządu w sprawie uchodźców... Nie chcę się nad tym zastanawiać, bo nie chcę przykładać do książek kategorii pozaestetycznych i pozaliterackich. Zaznaczam przy tym, że nie chodzi mi o obronę konkretnego autora, ja po prostu nie godzę się na to, że Radio Kraków tak żarliwie włączyło się w realizację "dobrej zmiany" w Polsce.

Odpowiedz

to był k...zamach

Sobota, 18 lutego 2017, 09:36

PiSowską tubę propagandową Radio Kraków słucha już tylko ciemny lud smoleński

Odpowiedz

Sobota, 18 lutego 2017, 00:06

Najlepsze jest to że huta zarabia miliony i dostanie taką samą wysokość grzywny jak zwykły Kowalski który zarabia grosze

Odpowiedz

Mieszkanka Grodu Kraka

Piątek, 17 lutego 2017, 22:54

Dowody rejestracyjne kierowcą odebrane, była wina jest kara, ale nie mogę zrozumieć dlaczego największy truciciel czyli Huta - ciągle pozostaje bezkarny - bo wypuszcza do atmosfery tony pyłów? - i ciągle mieści się w normie!? Jak to możliwe? A co na to pan od jakości powietrza w Krakowie???

Odpowiedz

lewak

Piątek, 17 lutego 2017, 20:46

Zmęczeni już jesteśmy tym smogiem. Dajcie inny temat. Przecież wiadomo ze smród był, jest i bezie zawsze w Polszcze

Odpowiedz

Obywatel

Piątek, 17 lutego 2017, 19:21

Jeśli będzie w tym roku 200 dni ze smogiem i nadal będzie darmowa komunikacja.Co na to budżet miasta?

Odpowiedz