|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Skwer w krakowskim Podgórzu wciąż nie doczekał się swojej nazwy. SONDA

Jak nazwać skwer w krakowskim Podgórzu? Chodzi o plac przy kładce Bernatka, gdzie już wkrótce ma stanąć pomnik Juliusza Lea. To popularne miejsce, w którym często umawiają się krakowianie.

Fot. Martyna Masztalerz

Plac, o którym mowa nazywany jest przez podgórzan - "skwerem u zbiegu ul. Nadwiślańskiej i Józefińskiej po podgórskiej stronie kładki O. Bernatka". 

"Trochę za długa ta nazwa. Można by coś fajnego wymyślić" - przyznają krakowianie. 

Nie ma oficjalnego wniosku o nadanie miejscu nazwy, choć mieszkańcy mają już kilku kandydatów na patronów: Juliusz Leo, którego pomnik stanie niedługo w tym miejscu, Tadeusz Kantor - z uwagi na bliskość Cricoteki oraz zmarły w tym roku - znany i lubiany nie tylko przez krakowian muzyk, Zbigniew Wodecki. 

Czekamy na Państwa głosy! 

 

Sonda: 671

 

 

(Martyna Masztalerz/ew)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 24

ofiara

Czwartek, 2 listopada 2017, 23:03

Im Ofiar zikitu ...jest nas milion

Odpowiedz

przeszłość przyszłości

Niedziela, 29 października 2017, 17:00

Piękne, że tyle głosów na pana Zbyszka; też jestem za, ale czy nie macie jednak w Krakowie jeszcze bardziej reprezentacyjnego miejsca, które byłoby godne patronatu Mistrza?

Odpowiedz

sikornik

Niedziela, 29 października 2017, 10:11

@Krak

Ostre sformułowania (bzdura), zawężone horyzonty i infantylizm, są częstym zjawiskiem w domu starców u ludzi dużo dojrzalszych.

Odpowiedz

Krak

Niedziela, 29 października 2017, 02:35

@zwierzyniecki

Bzdura. Jestem dojrzałym Człowiekiem (57 lat). I głosuję na Pana Zbigniewa Wodeckiego.

Odpowiedz

zwierzyniecki

Sobota, 28 października 2017, 21:41

tak,to powinna być osoba związana z tym miejscem;głosują przez internet w wiekszości ludzie młodzi-z całym szacunkiem dla młodych-ale słabo znający historię Miasta i nazwiska osób godnych upamiętnienia.....Zbigniewa Wodeckiego po prostu jeszcze pamiętają i to wszystko

Odpowiedz

Gość

Sobota, 28 października 2017, 13:15

Franciszka Maryewskiego - ostatniego burmistrza Podgórza, który wraz z prezydentem Leo doprowadził do połączenia oby miast. Z całym szacunkiem, ale Zbigniew Wodecki nie miał żadnego związku z tym miejscem.

Odpowiedz

Maryna Ta

Sobota, 28 października 2017, 10:57

@htd

No właśnie! Nie musi! Już są estakady, węzły, mosty, ronda, placyki, skrzyżowania i inne formy architektoniczne czyjegoś, nawet zasłużonego, imienia. Może jak już to niech to będzie Skwerek Pimpusia. Krótkie i łatwo zapamiętać!

Odpowiedz

htd

Sobota, 28 października 2017, 09:58

czy wszystko musi mieć swoją nazwę?

Odpowiedz

staś

Sobota, 28 października 2017, 08:23

@sikornik

skwer winien nosic nazwę kpt. Antoniego Stawarza

Odpowiedz

staś

Sobota, 28 października 2017, 08:18

Ja proponuje nazwanie tego placu imieniem kpt. Antoniego Stawarza -należy uhonorować jego role w odzyskaniu niepodległości /.

Odpowiedz

Kaja

Sobota, 28 października 2017, 02:17

Oczywiście, że skwer im.Zbigniewa Wodeckiego

Odpowiedz

sikornik

Piątek, 27 października 2017, 23:16

Patronem skweru powinien być porucznik Hustak, Słowak który wraz z ppor. Ignacym Śnigowskim w 1918 roku. prowadzili z polecenia por. Stawarza właśnie tamtędy przez Stary Most. kolumnę powstańców na Kraków.

Odpowiedz

ewa

Piątek, 27 października 2017, 22:43

Juliusz Leo wiele zrobił dobrego dla tego miasta.....i nie jest mimo to doceniany !

Odpowiedz

Hh

Piątek, 27 października 2017, 21:11

Jestem za skwerem im. Anny Szałapak

Odpowiedz

V2

Piątek, 27 października 2017, 21:11

Skwer? Jaki skwer? ZABUDOWAĆ! Bylby piekny biurowiec... Pozdrowiwnia dla pana prezydenta

Odpowiedz

Dunio

Piątek, 27 października 2017, 20:23

Skwer "Przy Kładce" prosta nazwa i wszyscy wiedzą gdzie.

Odpowiedz

DZIĘKI KRAKÓW

Piątek, 27 października 2017, 19:58

skwer Czyste powietrze

Odpowiedz

Majchrowski dawaj czyste powietrze

Piątek, 27 października 2017, 19:47

Czyste powietrze dla krakowa

Odpowiedz

Twisterpl

Piątek, 27 października 2017, 17:58

Skwer Wodecki bo blisko wodecki w Wiśle.

Odpowiedz

Krakowianka

Piątek, 27 października 2017, 16:55

Propozycja nazwania skweru im. ZBIGNIEWA WODECKIEGO jak najbardziej trafiona i wskazana.Pan Leo i Pan Kantor są już uwiecznieni w naszym Krakowie,a Wodecki sobie na to zasłużył,takiego drugiego już nie ma i nie będzie.

Odpowiedz