|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Seniorzy alarmują, że nie mogą skorzystać z akcji szczepień na grypę

Krakowskie przychodnie, które miały obsługiwać miejską akcję bezpłatnych szczepień na grypę dla seniorów, wyłączyły telefony, bo zabrakło preparatów. Osoby starsze skarżą się, że w tej sytuacji nie mogą uzyskać żadnej informacji i nie wiedzą, czy miasto planuje kontynuować akcję.

Posłuchaj relacji Joanny Orszulak

Fot. Pixabay

Z miejskiego programu bezpłatnych szczepień na grypę chciała skorzystać między innymi nasza słuchaczka pani Anna. Jak mówi - na stronie krakowskiego magistratu nie znalazła informacji czy akcja jest wciąż prowadzona, a telefon w przychodni działającej przy szpitalu Żeromskiego został wyłączony. Jak mówi pani Anna, przy każdej próbie połączenia słyszała komunikat, że nie ma miejsca na nagranie wiadomości.

- Jestem zdumiona, że nikt nie próbuje rozwiązać tego problemu. Rozumiem, że pracownicy są zmęczeni, sytuacja jest wyjątkowa, ale mogliby, chociaż nagrać komunikat z informacją o aktualnej sytuacji - skarży się pani Anna.

Reporterka Radia Kraków próbowała dzwonić na podany numer i również usłyszała, że nie ma miejsca na nagranie wiadomości. Przedstawiciele lecznicy tłumaczą, że aparat wyłączono, bo wszystkie zapasy szczepionki na grypę zostały już wykorzystane.

- Zainteresowanie było tak olbrzymie, że w ciągu właściwie jednego dnia lista nam się wyczerpała. Tyle osób ile mogliśmy, zapisaliśmy. Stworzyliśmy również listę rezerwową, ale w tym momencie nie możemy już nikogo rejestrować. Nawet musieliśmy usunąć informację ze strony internetowej. Możemy powiedzieć, że program zakończyliśmy - wyjaśnia Anna Górska - rzeczniczka szpitala Żeromskiego w Krakowie.

Magistrat zapewnia, że miejski program będzie kontynuowany kiedy tylko uda się zakupić kolejne dawki szczepionek. Elżbieta Kois - Żurek- dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia obiecuje również, że urząd skontaktuje się z przychodniami, aby te włączyły telefony i udzielały seniorom odpowiednich informacji.

- Każda informacja powoduje lawinę telefonów i nie jest wykluczone i może się zdarzyć, że jest przyblokowana skrzynka telefoniczna, z uwagi na to, że jest bardzo duże zainteresowanie programem. My na bieżąco staramy się wszystkie takie sygnały wyjaśniać i rozmawiać z operatorami, którzy te szczepienia przeprowadzają, aby można było się dodzwonić, no i przede wszystkim otrzymać informacje - dodała Kois - Żurek i zapewniła, że miasto cały czas stara się o kolejne szczepionki.

- Jeżeli są jakieś partie dostarczane do Krakowa, dbamy o to, żeby w pierwszej kolejności trafiały do beneficjentów programu. Nie jest to jednak ta liczba, którą mamy zakontraktowaną z naszymi operatorami - mówi Kois - Żurek.

Do tej pory z akcji  bezpłatnych szczepień na grypę dla osób powyżej 65. roku życia skorzystało około 5 tysięcy seniorów. Władze Krakowa chcą, aby taką możliwość miało nawet 10 tysięcy osób starszych.

 

(Joanna Orszulak/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

17%
83%