|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Roman Ptak: "Nie mam sobie nic do zarzucenia"

Nie mam sobie nic do zarzucenia. Mam nadzieję, że sprawa obroni się w sądzie – mówił w rozmowie z Radiem Kraków Roman Ptak, burmistrz podkrakowskich Niepołomic. Razem ze swoim zastępcą został zawieszony w funkcji i usłyszał m. in. zarzut niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez inne osoby. A chodzi o przetarg na budowę szkoły podstawowej.

Posłuchaj materiału Dominiki Kossakowskiej

Fot. Maciej Skowronek/archiwum RK

Najpóźniej przed świętami w Niepołomicach pojawi się osoba pełniąca obowiązki burmistrza – poinformował dziś Małopolski Urząd Wojewódzki. Na razie jeszcze nie wiadomo, kogo wskaże wojewoda.

"Urząd administruje, czyli wydaje dowody osobiste, przyjmuje akty zgonu, wykonuje czynności stricte techniczne. Może się pojawić problem w sytuacji, w której wygasną nam umowy, które wygasają z końcem roku, a wymagają nowych przetargów" - mówi Szymon Urban z Referatu Promocji i Kultury w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice.

Wśród pilnych spraw, oprócz uchwalenia przyszłorocznego budżetu, jest też kwestia zapewnienia od stycznia komunikacji publicznej na terenie gminy.

"To nie jest zbyt zdrowa sytuacja, jeśli nie ma gospodarza, a jakieś tam decyzje codziennie i co chwileczkę trzeba podejmować. Kto to ma robić? Jakiś tam zastępca też nie jest czynny. Zawiesimy działalność magistratu na kołku i co?" - pyta jeden z mieszkańców.

Większość z mieszkańców ma dobre zdanie o swoim burmistrzu. W weekend zorganizowali wiec poparcia o nazwie "Murem za Romanem", na którym pojawiło się około 800 osób.

Roman Ptak podkreśla, że nie miał złych intencji. Dodaje, że do dziś trudno mu uwierzyć, że traktuje się go jak przestępcę.

"To trudny czas dla mnie, dla mojej żony, dla mojej rodziny. Nic przyjemnego zostać zatrzymanym i dwa dni spędzić w prokuraturze, tym bardziej że postawione nam zarzuty to nie jest żadna korupcja, przyjęcie korzyści majątkowej i tak dalej. Zarzuca nam się złamanie ustawy o zamówieniach publicznych. Absolutnie ani nie mieliśmy złych intencji, ani nie zamierzaliśmy czegokolwiek naginać i myślę, że niezawisły sąd będzie się w tej sprawie wypowiadał" - mówi Ptak.

Śledczy zarzucają między innymi, że gmina za dużo zapłaciła za prawa autorskie do projektu szkoły. Chodzi o kwotę 400 tys. złotych. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim podjęto już formalną procedurę, która ma zapewnić gminie ciągłość władzy.

"Na pewno, biorąc pod uwagę interes gminy, te działania powinny być stosunkowo szybkie i skuteczne. Będziemy się starali, żeby tak się stało. Przewidujemy, że fizyczne przejęcie tych obowiązków przez taką osobę powinno nastąpić w terminie do tygodnia, góra do 10 dni" - mówi Mirosław Chrapusta, szef działu prawnego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Obecny burmistrz Niepołomic Roman Ptak sprawuje swoją funkcję drugą kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych dostał w pierwszej turze niespełna 70% poparcia.

 

(Dominika Kossakowska/łk)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

66%
34%